První pořádný mejdan

S3E19

Děvčata sedí doma na gauči a přemýšlejí, jak se zabavit. Je totiž páteční večer a ony poprvé po dlouhé době nejdou na večeři k prarodičům. Nemohou si vůbec vzpomenout, co dělaly dříve. Zavolají tedy prarodičům, jak se baví oni. Telefon zvedne Richard, ale nemá moc času, protože je u nich velký večírek. Děvčata jsou nešťastná, protože trčí znuděně doma, za to prarodiče se i bez nich dobře baví.

Lorelai sedí u Luka a fotí všechno, co jí přijde před objektiv. Rory jí donese dopis ze školy, ve kterém ji žádají, aby se dostavila a pomáhala v klubu na podporu školy. Lorelai se nechce, ale Rory jí přesvědčí tím, že potřebuje dostat diplom. Přijde k nim Luke a hned je zachycen foťákem. Chce vědět, jestli si už vybraly, Lorelai si ale nejdřív vyfotí jídelníček a vybere si až z fotky. Je jasné, že to bude chvíli trvat.

Kapela zkouší v garáži, kde je poslouchají Rory s Jessem. Domlouvají se na svém prvním kšeftu, budou hrát na večírku u kamaráda. Lane má samozřejmě připravenou výmluvu pro matku, jde s mladým Chui na fiktivní bowlingovou párty a bicí jí na mejdan přivezou Rory s Jessem. Kapela se také dohaduje o svém jménu, Jesse už to začíná nudit, a tak s Rory odcházejí, ta mu venku připomíná, aby sehnal lístky na jeho maturitní ples. Vypadá to, že se Jess na ples i těší.

Luke kontroluje sporák v hotelu, přijde Lorelai a je zničená z toho, jak musí všem dávat výpověď. Ptá se, jak to Lukovi jde, Sookie se jí přizná, že si drží odstup, protože mu nechtěně šáhla na zadek. Lorelai se tedy ptá, jaký ho má. Sookie mu ho pochválí. Lukovi se tenhle hovor ale moc nezamlouvá. Svěřuje se jim, že v sobotu jede s Nicole lyžovat, ale mají problémy s odjezdem, protože Nicole nemůže přespat u Luka kvůli Jessovi. Lorelai mu tedy nabídne, ať přespí v hotelu na účet podniku za to, že má tak pěkný zadek. Přiběhne Michel, že si pořídil dva psíky Chau chau.

Lorelai je na schůzi v Chiltonu. Kvůli pozdnímu příchodu dostala funkci pokladníka. Najednou se tam objeví Max, Lorelai pouze pozdraví a pak už si jí nevšímá, jakoby se mezi nimi minule nic nestalo. Lorelai to zaskočí a druhý den si stěžuje Sookie, ta do Lorelai žertovně rýpe, jestli si ten polibek pouze nepředstavovala. Lorelai je ale zmatená, neví, jestli ten polibek něco znamenal, jestli se k němu chce vrátit, jestli vůbec ještě chodí s Alexem, a hrozně jí to štve.

Jess si jde k řediteli pro lístky na ples. Ten mu ale oznání, že na maturitní ples jdou pouze studenti, kteří odmaturovali, ke kterým on ale nepatří. Propadl a jediná možnost, jak dokončit školu, je opakovat ročník. Jess je rozčilený, ale žádá ho, aby mohl jít aspoň na ten ples, ředitel je ale neoblomný, a tak Jess naštvaně odchází.

Rory se připravuje na mejdan. Lorelai, která musela dát do kasy peníze ze svého, protože jí nějaké záhadně zmizely, jí dává rady, jak takový mejdan přežít zdravá a s dobrou pověstí.

U Kyla se už připravuje na mejdan. Kapela si sestavuje nástroje, Kyle uklízí všechno, co by se mohlo zničit a jeho „zvláštní“ bratranec právě přinesl soudek. Všichni mají co dělat, jen Jess vypadá znuděně a jde se raději projít.

Večírek už začal a Jesse se stále drží jeho hrozná nálada. Jdou se tedy s Rory projít po domě. Jess se stane hrdinou, protože jako jediný ví, že ze soudku nepoteče pivo, dokud se nenarazí pípa. Potkají také Deana s Lindsay. Rory si pak vezme stranou Lane, aby jí pomohla s mladým Chui, když uvidí nějakou osamělou dívku, ať jí pošle za ním. Kapela má začít hrát, představuje je právě Rory, ale nemůžou se dohodnout na svém jméně, a tak Rory jen něco zamumlá.

Dave dává Lane silně najevo, že mu něco vadí. Jde se s ním promluvit, ale Dave nemá náladu, chce jen, aby se s ní mladý Chui rozešel a oni mohli být spolu.

Rory s Jessem opět natrefí na Deana s Lindsay, Rory se snaží konverzovat, a tak se zeptá, jestli se jí líbila kapela. Lindsay se sice líbila, ale hudbu, kterou hrají, nezná, má raději „populárnější“ vlnu. Jess si samozřejmě rýpne, Lindsay mu to ale vrátí poznámkou, že CHODIL k nim do školy. Dean jen potvrdí, že tam není zrovna vidět, což Jesse naštve a odejde.

Lane je zoufalá, tak jde ke klukům u soudku a dá si poprvé v životě pivo. Mezitím Lorelai opět sedí na schůzi a čeká na příchod Maxe, ten se ale neobjeví, pošle místo sebe jinou učitelku. Přijde také Paris, která je rozhodně proti večírku na lodi, který plánují. Lorelai odejde najít Maxe.

Max sedí v jedné ze tříd a pracuje. Lorelai si chce promluvit o polibku a o tom, co mezi nimi tedy je. Max je nervózní a nechce, aby se k němu přibližovala. V budoucnu se jí hodlá vyhýbat, protože k ní pořád něco cítí, ale nechce, aby se mezi nimi ještě něco stalo.

Lane volá opilá své matce a přizná se jí, že měla pivo, hraje v kapele a miluje Davea. Ten k ní zrovna přijde a hovor přeruší. Je na ni naštvaný, že něco takového udělala, a odejde. Rory hledá Jesse. Najde ho až nahoře v pokoji. Ptá se ho, co se mu stalo a jestli za jeho špatnou náladu může ona. Ten jí odpoví pouze polibkem, který se pak změní v něco víc. Vypadá to, že by se s ní Jess rád miloval, ale Rory ho nakonec zastaví s tím, že by to rozhodně nedělala právě zde. Jess je naštvaný a Rory s pláčem utíká pryč. Jess se za ní rozeběhne, protože sám ví, že ona za nic nemůže a naštvaný není na ní. Vysvětlit jí to ale už nestihne, protože se Rory zastaví u Deana, který celou situaci pochopí přesně tak, jak by neměl a s Jessem se poperou. Zničí takhle půlku domu, až je nakonec kluci vyhodí ven. Přijíždí policie a rozhání dav, Jess se sebere a naštvaně odejde. Rory chce jít za ním, ale uvidí Lane zvracející do záhonů.