Seznam pro a proti

S3E17

Na večeři. Lorelai i Rory dávají dohromady pro a proti, aby se správně rozhodli mezi Harvardem, Yalem a Princetonem. Kirkův nový plán je prodávat trička s humorným nápisem ohledně něčeho, čeho byl ve městě svědkem. Na dnešním tričku je napsáno: "Babette jedla ovesnou kaši". Když Luke zjistí, že byla Rory přijata na tři školy, srdečně ji obejme, ale otázky ohledně pro a proti jsou podle něj zbytečné, bude to přeci Harvard, vždyť o něm mluví odjakživa. Rory jde do školy a Luke říká Lorelai, že Jess je zaměstnanec měsíce ve Wal-Martu, kde pracuje, což mu příjde uplně bezvýznamný, když ví, že Rory potkal takový úspěch. Lorelai mu vřele gratuluje a Luke dodává, že se chystá jít na ceremoniál ohledně Jessova úspěchu.

V kuchyni hotelu Nezávislost. Lorelai najde Sookie, jak se snaží nalákat zatoulanou kočku na misku s jídlem. Sookie a Jackson se snaží začít s výchovou. V předsíni je sešlost Edgara Allana Poea, která Michela příliš nenadchla. Lorelai vtipkuje a snaží se rozesmát hosty, ale příliš se jí to nevede.

Na setkání ve Wal-Martu vedoucí prodejny pěje chválu o Jessově spolehlivosti z pohledu produktivity. Jess není nadšený, že tam vidí Luka a vrací se zpět k práci. Vedoucí mluví slavnostě k Lukovi, jak je Jess ochotný pracovat víc jak čtyřicet hodin týdně. Luke nechápe, jak Jess může studovat, když pracuje ještě u něj a pak víc jak čyřicet hodin ve Wal-Martu.

Beseda Poeovy společnosti na téma "Havran" u slečny Patty. Lorelai a Rory stále pokračují na téma pro a proti. Dean je tam s Lindsay, která není nadšená, že tam Rory vidí. Lorelai prosí Luka o propisku na psaní "pro a proti" a Nicole jí jednu půjčí s poznámkou, že jí nepotřebuje vrátit. Rory sleduje, že Nicole má postoj tak trochu jako Lindsay. Slečna Patty se ptá Rory, proč marní čas s psaním "pro a proti", když se zabývá už od šesti let jen Harvardem. Dva Poeové si vybrali oba "Havrana", a tak publikum poslouchá další (stejné) vystoupení.

Venku u slečny Patty. Kirkovo další triko má nápis: "Faux Poeové Rivalové", ale neprodávají se o moc lépe než trička o Babette. Dean a Lindsay mluví s Lorelai a Rory. Dean byl přijat na Jiho-Connectictutskou státní a holky mu gratulují, ale Lindsey není moc vstřícná. Rory jde domů a Luke říká Lorelai, co zjistil o Jessově pracovním rozvrhu. Chce uvěřit, že Jess stále studuje, protože Jess ví, že musí odpromovat, aby mohl s Lukem žít. Lorelai zdůrazňuje, že Jess má dost věcí na práci a ve volnu je s Rory, ale je jí jasné, že Luke chce věřit v tu lepší variantu, a omlouvá se za podezření o Jessově nepravdivosti.

Rory budí Lorelai s telefonem od Tobina, že se v hotelu spustil kouřový alarm. Nejde o planý poplach a Lorelai a Rory jedou do hotelu, kde najdou hasiče. Sookie a Michel ji ujíšťují, že všichni jsou v pořádku a utěšují ji. Šéf hasičů říká Lorelai, že struktura domu je stabilní a že můžou otevřít hotel v následujících čtyřiadvaceti hodinách. Lorelai pošle Michela a Sookie, aby udělali snídani, jak si bude kdo přát a našli ubytování pro ty, kteří potřebují přespat další noc ve Stars Hollow. Posílá Rory, aby zabavila děti hostů loutkovým divadlem z ponožek :), Lorelai načapá Michela, jak telefonem shání práci a ne ubytování pro hosty.

Sookie s personálem obsadí kuchyň u Luka a hosté z hotelu stoly. Luke souhlasí s tímhle plánem jen pokud jeho hosté souhlasí s tím, že zruší svoji objednávku a dostanou Sookieinu labužnickou snídani. Rory musí do školy, tak Lorelai řekne dětem, aby se zeptaly toho hodného pána v baseballové čepici a flanelové košili, jestli jim může zahrát loutkové divadlo, že je to součástí hry.

U slečny Patty. Patty a Babette pomáhají Michelovi zřídit krizové centrum. Nikde není volné místo k ubytování a všichni kromě Michela nabízí poskytnout nocleh hotelovým hostům u sebe doma. Rory trvá na tom, že se vzdá svého pokoje a že Lorelai může zůstat ve své vlastní posteli.

V Chiltonu. Jeden z učitelů gratuluje studentům, kteří byli přijati na vysokou a zvlášť těm, co byli přijati na Harvard. Rory se ptá Louise a Madeline, jestli slyšely o Paris, ale holky o ní nic nevědí. Rory jde k Paris domů kvůli škole a Paris si libuje uprostřed mýdlové opery. Paris neřekla rodičům nic ohledně Harvardu, nezavolala příteli a obvińuje se ohledně svého neúspěchu, protože součástí jejího příjímacího pohovoru zněla jako závislá na methanolu (nahrála si to totiž na kazetu). Rory jí povzbuzuje, aby si sestavila tzv. životní plán, do kterého patří hlavně vstát z postele a pokračovat na jedné z mnoha univerzit, které o ní moc stojí. Paris souhlasí a poděkuje Rory.

Lorelai ukotví hosty u sebe doma a povídá si s Rory o zapomenutých "pro a proti". Rory říká, že její pokoj je vyzdoben věcmi z Harvardu a trvá na tom, že její rozhodnutí musí být to správné pro obě dvě. Lorelai jí ujišťuje, že co je dobré pro ni, je dobré i pro ni. Rory se rozhodne, že půjde ke Kimovým domů a objeví se neočekávaný manželský pár. Lorelai jim dá svůj pokoj a začíná se potulovat po ulicích a hledá místo, kde by přespala. Volá Rory, která jí povzbuzuje, ať vzbudí Luka a spí u něj. Luke souhlasí a poskytne jí nocleh.

Lane končí noční hovor s mladým Chui a Rory se ptá, zda ví, že je do ní mladý Chui zamilovaný. Myslí si, že jejich známost by byla podvod a je divné ji udržovat jenom proto, aby byli rodiče štastní, když spolu nechtějí být. Jess se objeví v okně a brání se, když se ho Rory zeptá na práci a školu, tím spíš, když jí Lorelai řekla o téhle situaci. Rory nabízí Jessovi pomoc, ale on jí ujišťuje, že to má pod kontrolou a ptá se, zda může jít ven. V tom ale do pokoje příjde paní Kimová s kriketovou pálkou a Jess mizí.

U Luka doma. Lorelai ulehla do postele a Luke si ustlal na gauči. Nicole mu volá, ale Luke se nezmiňuje o tom, že u něj Lorelai tráví noc. Ukáže se, že mluvil o Lorelai na prvním rande a od té doby je pro Nicole sokyní. Lorelai vysvětluje Lukovi, že jestli bude na prvním rande pokaždé mluvit o jiných ženách, bude brzo samotář. Luke si nařídí budík a Lorelai mu vypráví o jejím snu, kdy byli manželé a čekali dvojčata.

Další ráno už panuje v bistru přátelský respekt mezi Sookie a Lukem. Jess jde brzo ráno do školy a Lorelai dostává vzkaz od velitele hasičů, že hosté můžou zas do hotelu. Lorelai svým hostům říká, že jejich věci budou brzo zase dostupné. Společnost Poe jí daruje vycpaného havrana.

Lorelai a Sookie zastihnou Michela a velitele hasičů v hotelu. Velitele zaskočí, když Lorelai mluví o otevření hotelu už na večer, kdy se chystá večeře a jemně jim oznámí, že se musejí podívat dovnitř a pak teprve plánovat. Vstupují do zničeného interiéru a jsou šokováni. Zatoulaná kočka je uvnitř a zdá se, že je to jediná věc, co zůstala nepoškozená.

Doma, Rory příchází do pokoje a nachází výzdobu s vlajkami Yaleu, plakáty Yaleu, svetr z Yaleu a Kirkovo poslední tričko s napisem: "Rory se chystá na Yale".

Autor: Janča