Návraty domů

S5E2

Lor jde po ulici docela velikou rychlostí, s každým se zdraví a fandí si, jaká je dobrá podnikatelka, lepší než Trumpová.

Zack a Brian sedí v bistru. Objednávají si u Lane a chtějí navíc porci „prci prci“ (hranolky udělané navíc). Lane s nimi diskutuje o tom, ať tomu neříkají „prci prci“. Přichází Lorelai, rychle si objednává kafe. Ptá se, jestli Luke už není doma, ten ještě trčí na trhu. Lor si všimla pověšených pohledů, všechny jsou od Rory.

Na renesančním trhu Luke rozvěšuje zboží. Zastavuje se u něho jeden chlápek a říká mu nejnovější klepy. U toho rozvěšování ho peskuje T. J. a ještě mu říká, že nemluví jazykem trhu. Luke ho ale odhalí, T. J. kouká na televizi a Liz zase poslouchá muziku. Rozhodne se odjet, jeho pomoc už nepotřebují.

Emily s Rory vchází do hotelového pokoje. Emily všechno kritizuje, nezdá se jí výhled, teplota a všechno možné. Přeje si soukromé prohlídky. Rory chce jít sama ven a Emily si mezitím zdřímne.

Lor vchází do hotelu. Opravuje zaměstnance v rovnání brožurek a pak nachází Michela na zemi za recepčním pultem, jak se schovává. Pak potkává mladou rodinku s dětmi. Rodiče chtějí jít ven, ale nevědí, co s dětmi. Lor jim říká, ať je nechají v hotelu, děti jsou rádi a těší se na Michela. Rádi si s ním hrají. On s nimi sice ne, ale jsou v nejdražším pokoji, tak se musí snažit. Lor zvoní telefon, volá Emily. Říká, že se už budou vracet. Pak jí předává Rory. Jejich rozhovor je chladný.

Rory s Emily si objednávají v jedné kavárně. Emily tam lichotí jeden číšník, pěkně si spolu italsky povídají. Rory je během jejich rozhovoru zasněná.

Brian, Zach a Lane sedí v bistru a domlouvají si, co budou hrát. Nakonec stejně nic nevymyslí a rozhodnou se, že to vyřeší doma a rozcházejí se. Zach se ve dveřích potká s nějakými dívkami a jdou si spolu sednout zpátky. Lane divně kouká.

Michel hraje s dětmi nějakou stolní hru. Lorelai se ho na něco ptá a pak jde do jídelny, chce stěhovat stůl. Sookie ji odchytí a táhne pryč. Říká jí, že je cvok. Dělá práci za ostatní. A je pořád v hotelu, vůbec ne doma. A prý křičí na zaměstnance. Sookie jí řekne, že naposled takhle vyděšené zaměstnance viděla u Gilmorových doma. Potřebuje volno, Sookie ji posílá domů. Když Lor vychází ven z hotelu, chce ještě napomenout zahradníka, ale pak si to rozmyslí. Přitom jí zazvoní telefon, volá Rory. Říká jí, že dnes byla na místě, kde byly spolu. Rory se jí omlouvá a prý všechno napraví. Má dopis pro Deana a chce, aby mu ho Lor dala. Lorelai nejdřív nechce, ale pak přikývne.

Liz prodává na trhu. Luke už balí a volá Lor. Ta ho nazve lhářem, protože už měl být dávno doma. Luke jí říká nové klepy z trhu. Po jejich rozhovoru hledá řetízek k naušnicím, které jí dal předtím. Liz je z toho nadšená. Loučí se spolu a Luke odjíždí.

Lor jde do obchodu a shání Deana. Předává mu dopis od Rory. Dean se vyptává na to, kam, s kým a proč odjela do Evropy. Lor mu říká, že je pouze posel a dává mu dopis.

Lane diskutuje s Caesarem o názvu salátu. Pak přichází Zack s dvěma děvčaty. Zack všem objednává a chce pro každého porci „prci prci“. Lane jim to ale nedovolí, hranolky navíc jsou jen pro přátelé, a tak odcházejí pryč. Vrátí se k ní jedna z těch holek a omlouvá se, že to nevěděli. Lane se ptá, co tím myslí, ale pak se zdá, že jí to došlo.

Sookie se s Lor procházejí po městě a libují si, že mají klid od hotelu. Pak se ale řeč stočí na hotel. Nadávají si, že si na to musí dávat pozor. Pak uvidí, jak se Dean s Lindsay hádají a Lindsay mu vyhazuje věci z okna ven.

Lor je se Sookie v kuchyni. Sookie na někoho řve do telefonu. Pak přichází Rory. S Lorelai se obejmou. Pak přichází Emily, jenom se pozdraví a zase odchází. Pak si všichni sednou ke stolu. Sookie se chlubí, jak hotel dobře prosperuje. A také se zmíní o hádce Lindsay a Deana. Lor se jí snažila zastavit, ale nepodařilo se.

Rory jde s Lor po městě. Ta jí vypráví o té hádce a pak narazí na Lindsay s její matkou. Ta na ní začne křičet. Lorelai Rory brání. Po téhle hádce se Lor ptá, co v tom dopise vlastně bylo. Rory napsala, že ta noc s Deanem byla vyjímečná, ale protože je Dean ženatý, tak se mezi ně nebude plést. Pak jdou spolu k Lukovi.

Lor říká Rory, že si může objednat, co chce. Jde k nim Luke a s oběma se vítá. Pak si najednou vzpomene, že potřebuje do lékárny a odchází. Lor se taky začne zvedat. K Rory jde Lane a chce poradit. Ptá se jí, jestli je zamilovaná do Zacka. Rory ale zrovna moc neposlouchá.

Luke čeká venku na Lor. Předává jí řetízek. Lor děkuje. Pak se chtějí políbit, ale zrovna začne průvod na oslavu otevření moštárny. Rozcházejí se s tím, že se uvidí později.

Rory jde za Deanem. Ptá se ho, jak se má. Cítí se prý jako idiot, protože si zkazil manželství kvůli někomu, kdo ho už podruhé opustil.

Lor jsou s Rory doma. Lor jí vypráví o klepech z renesančního trhu. Ptá se, jestli chce o tom všem mluvit. Rory na to nemá chuť...

Autor: Pája