Nepříjemné překvapení

S5E21

U Emily se jí fondue, Rory s Lorelai ale namáčejí pouze pěnové bonbony, ovoce se ještě nedotkly. Emily od nich chce pomoct vybrat tanečnici, o kterou by se starala. Holky ale zaujme spíše jeden tanečník.

Holky přendavají Roryiny věci z Yaleu z jejího auta do Lorelaiina auta, přitom se domlouvají na přípravách oslavy narození dítěte pro Sookie.

Kirk protestuje proti zdražení toastů, což Luka rozčiluje a nakonec ho slevní o pět centů. Do bistra přijde Lorelai a ukazuje Lukovi časopis s článkem o hotelu. Lukovi se líbí a zmíní se, že si musí koupit kalhoty na ten pracovní večírek, na který Lorelai doprovází. Lorelai je z článku nadšená, ale děsí se matčiny reakce. Luke jí poradí, ať jí ho ukáže sama, aby to měla rychle za sebou.

Lukovi volá Taylor, oznamuje mu, že to jde s koupí Twickhamova domu výborně. Luke ale nemůže moc mluvit, protože tam Lorelai stále sedí. Ta se ale i tak diví, přátelský rozhovor mezi nimi dvěma není normální.

Rory běhá sem a tam po redakci, vypadá to, že už výborně zapadla. Při své „rychlochůzi“ potká Logana, který se na ní přišel podívat a odvézt jí pryč. Rory ale odmítá, práce ji baví. Potkají se i s Mitchumem, ten se chová mile, což Logana trochu překvapuje.

Lorelai s Lukem jedou v limuzíně z večírku, Luke si stěžuje na New York, vůbec se mu nelíbí a rozhodně by tam nechtěl žít. Oba jsou „pod parou“ a dobře se baví.

Ráno se Lorelai probudí vedle Luka. Na zemi se povalují kusy oblečení tvořící cestičku už od dveří. Lorelai dojde, že si při vášnivé noci nedávala zrovna pozor.

Lorelai čeká na Rory před Sookiiným domem. Rory nakoupila výzdobu na oslavu u Dooseho, což se Lorelai nelíbí a je protivná. Lorelai se moc nechce vysvětlovat, proč je tak mrzutá. Najednou Jackson rozrazí dveře a se Sookie pospíchá k autu. Jede se do nemocnice, Sookie bude rodit. Rory je v šoku a chce se jí zvracet. Po jejich odjezdu ještě chvíli čeká se zavřenýma očima.

Taylor volá Lukovi. Má špatnou zprávu, Twickhamův dům chce koupit někdo další, kdo má čtvrt miliónu dolarů. Luke nevěří, že by někdo ze Stars Hollow měl tolik peněz. Taylor mu nakonec poví, kdo to je. Luke stále nevěří. Zavěsí, dojde ke Kirkovi a zařve na něj, kde vzal čtvrt miliónu dolarů. Kirk si je jistý, že je lepší kupující než on. Luke ho má plné zuby, a tak jde ihned za Taylorem a požaduje schůzku s městskou radou.

Sookie zase vidí ve všech a všem celebrity. Lorelai si chce sníst jablko, Sookie se tomu diví, protože Lorelai jablka nikdy nejí. Lorelai se jí ptá, kdy poznala, že je těhotná, Sookie nechápe, proč jí to tak zajímá. Lorelai se jde zeptat na chodbu neznámého doktora na těhotenské testy, ten je z ní lehce vyděšený. Jediné, co jí v podstatě řekne je, že si musí počkat a pak udělat test a že chuť na jablka, která si naposledy dávala při čekání Rory, může nebo nemusí být příznak.

Emily volá Lorelai. Chce se zeptat, jestli může dát své tanečnici její magickou kouli, s čímž Lorelai bez problému souhlasí. Lorelai volá Rory. Ptá se jí, jestli dělá ohledně bezpečného sexu vše potřebné. Rory se o tom nechce bavit, jelikož jsou všude kolem ní lidé. Zajímá jí, proč se tak ptá. Lorelai se přizná, že v noci nedávala pozor a dnes jí chutnalo jablko. Rory se vyděsí, ale snaží se mámu uklidnit, že to nemusí být jisté, navíc by to bylo s Lukem a na tom přeci není nic špatného. Lorelai se ta představa ale moc nelíbí.

Rory připravuje věci na poradu v redakci. Mitchum přijde dřív, protože mu manželka schválně nařídila hodinky tak, aby přišel dřív domů. Rory zvoní telefon, volá Lorelai, Sookie se narodila holčička, navíc si je Lorelai jsitá, že není těhotná, snědla totiž v bufetu zase zvláštní kombinaci sladkostí.

Jackson je u Sookie a chová malou. Sookie mu oznámí, že půjde na vasektomii, Jackson nevěří vlastním uším. Přijde pro něho „velká sestra“, aby náhodou neutekl. Než odejde, Sookie vymyslí snad nejdelší jméno pro svou dceru.

Lorelai přijde k Emily, ta jí hned u dveří představuje svého tanečníka Mikhaila, vyměnila ho za tu minulou, jelikož jí připadala mentálně zaostalá.

Porada v redakci je zábavná, všichni se tam dohadují. Rory to opravdu baví. Po poradě si Mitchum vezme Rory stranou a k jejímu velkému překvapení jí poví, že nemá to, co je potřebné pro novináře. Rory nechápe, myslela si, že jí to šlo výborně. Mitchum jí dodělá tím, že jí poví, že by byla skvělá asistentka.

Luke a Kirk se setkali s městskou radou v sauně, všichni mají na sobě pouze ručník, jen Luke je oblečený. Dohaduje se s nimi a hlavně Kirk mu leze na nervy. Najednou se ozve jeden z nich, podle něj by ten dům měl dostat Luke, ví, že se o něj postará a že je skvělé, že tam chce bydlet s Lorelai a svými budoucími dětmi.

Lorelai nutí Emily ten článek, chce to mít za sebou. Emily tedy souhlasí a Lorelai se najednou zvedá a utíká do pracovny. Když slyší Emily vykřiknout, raději zamkne. Za chvíli stojí Emily za dveřmi a dohaduje se s Lorelai. Ta se omlouvá, byla tenkrát naštvaná a nevěděla, že se to dostane do článku. Emily se nakonec uklidní a Lorelai odpustí. V tom Mikhail rychle utíká z domu.

Rory přijde na večírek na oslavu zasnoubení Loganovy sestry. Hned k ní běží Logan. Rory je hrozně jízlivá. Logan nechápe, co s ní je, ale její prosbu, ať jdou pryč, odkývne. Rory chce jet na moře, jenže loď Huntzbergových je obsazená. Rory tedy vymyslí, že si „půjčí“ nějakou cizí. Logan je překvapený, ale souhlasí, jak jinak.

Lorelai vysvětluje Mikhailovi, že srovnání matky se Stalinem myslela pouze jako vtip, že se jí nemusí bát, když celou jeho rodinu Stalin nechal zabít. V tom jí volá Rory, potřebuje, aby pro ni Lorelai přijela...