Psáno ve hvězdách

S5E3

Lorelai s Rory jsou u Richarda v domku u bazénu. Baví se o Yalu, ale přijde pro ně Emilyina služka. Emily se zlobí, že se o všem baví s Richardem a na ni nezbudou žádná témata k hovoru.

Holky jsou v bistru. Luke a Lorelai spolu flirtují, domlouvají si schůzku na večer. Přemýšlejí, zda oznámit lidem ve městě, že spolu chodí.

Rory se stěhuje na kolej, kde potká Martyho. Paris tu ještě není, a to se Rory zdá divné, proto jí zavolá. Paris jí smutně sděluje, že profesor Asher Fleming (s nímž chodila) zemřel.

Rory jde s Martym na kávu. Potkají se s partou zjevně bohatých kluků, kterým Marty dělal barmana. Martyho si chválí a poté, co zjistí, že se Martyho špatná finanční situace stále nezlepšila, slibují, že si ho na příští oslavu zase pozvou. Když Rory přijde zpět na kolej, už je tu Paris. Upravila pokoje k obrazu svému a chystá se upořádat pro Ashera tryznu, aby se s ním mohli všichni rozloučit.

Lorelai jede s Lukem na večeři do Lukova oblíbeného podniku, kde ho už všichni znají. Luke s Lorelai vzpomínají, jak se poprvé potkali. Luke říká, že to s Lorelai myslí vážně. Nakonec oba skončí u Luka v posteli. Ráno sejde Lorelai jen v košili dolů do bistra, ale už je otevřeno, a tak ji spatří všichni, kdo tam snídají.

Paris připravuje tryznu a pošle Rory, aby roznesla letáky. Potká zde ty samé kluky, co je Marty obsluhoval. Oni si na ni ale skoro nepamatují. Jednomu z nich, Loganovi, pak vmete do očí, že se k Martymu chovají, jako by byl něco míň. Ten však namítá, že si ho prostě jenom najali.

Lorelai prochází městem a diví se, že nikdo nic neříká o ní a Lukovi. Později jdou spolu na schůzi městské rady, kde se ostatní dohadují, co by se stalo, kdyby se spolu rozešli a zda je Stars Hollow bude ve vztahu podporovat. Luke se naštve a řve, že se případně klidně z města odstěhuje.

Mezitím Lorelai volá matka a panikaří, že Richard večer odjel z domu a vrátil se pozdě. Jede tedy na večeři, aby mu ukázala, že nemusí jen sedět doma. Lorelai se s ní však nechce moc bavit, až potom si uvědomí, že Emily jela za Rory, a tak se jí do telefonu omlouvá.

Marty se zajímá, jestli má Rory kluka. Rory řekne, že neví. Pak se sebere a jede k Deanovi. Ten ji mlčky zve dovnitř.

Autor: Lucka