Skok do neznáma

S5E7

Emily se dozvěděla, že Lorelai chodí s Lukem. Chce je oba příští týden pozvat na večeři. Lorelai to tedy oznámí Lukovi a ten kupodivu souhlasí. Řekne, že to k takovému vztahu patří.

Doyle se ptá Rory na článek o Brigádě života a smrti, který plánovala napsat. Rory ho ujišťuje, že má tajný zdroj a článek bude.

Zach se ptá Lane, zda pořád platí nabídka na rande. Dohodnou se na večer.

Luke se na večeři u Emily diví, proč se Lorelai chová „jako blázen“. Nedovolí mu skoro doříct větu a Luke pak vypadá jako slaboch. Později však sám uznává, že Lorelai měla pravdu, když ho varovala. Emily vypráví historku o přítelkyni, která jedla v bistru a poté zemřela. Vrcholem je poznámka k Lukově špinavém autu a jednoduchém stylu oblékání.

Rory má na záznamníku vzkaz od Deana – ruší rande, vynahradí si to jindy. Za oknem najde dopis, kde stojí, že si má zavázat oči šátkem a čekat přede dveřmi. Vyzvedne ji Logan, nastoupí do auta, kde už čeká Stephanie (Gorilí dívka), Finn a Colin. Logan jí oznamuje, že se program protáhne do dalšího dne. Za tmy dorazí na místo, kde Rory konečně sundají šátek z očí. Jsou tu stany, občerstvení, lidé oblečeni v safari stylu. Rory je překvapena, čekala něco menšího. Dostane vlastní stan, odkud volá Deanovi a ruší rande.

Lane má rande se Zachem, zůstanou doma a dívají se na televizi. Vyruší je Brian, ale Lane ho pošle k sobě do pokoje. Na konci si se Zachem dají polibek.

Luke volá Lorelai do hotelu a oznamuje jí, že ho její otec pozval na golf. Lorelai se snaží setkání zrušit, ale nepodaří se.

Rory se snaží zjistit víc informací k článku, ale nikdo se s ní moc nebaví. Nakonec si sedne dál od ostatních a píše. Přijde za ní Logan, ale ani ten jí nic moc k článku neřekne. Sebere jí fotoaparát a zakáže používat v článku jejich jména. Rory nesmí narušit jejich integritu.

Luke a Richard se druhý den setkávají. Richard plánuje rozmístit síť Lukových bister po celé Americe, seznamuje ho s vlivnými lidmi a slibuje mu velkou kariéru. Nakonec Luka pošle na cvičné odpaliště, protože mu golf moc nejde. Odtud Luke volá Lorelai a stěžuje si, že si musel koupit hole, které stály tolik, co auto, a že mu jeho otec navrhuje holit se břitvou (vydrží to déle). Telefonát ukončuje návrhem nevidět delší dobu Lorelainy rodiče. Ta souhlasí.

Na Rory ráno čeká Logan. Diví se, že není vhodně oblečena, ale ta namítá, že nic jiného nemá. Logan ji pošle zpět do stanu, kde nachází krásné modré šaty, které jí perfektně padnou. Dojdou spolu za ostatními na louku, kde se hrají kuželky, pije se, střílí se na letící cíle (lidi). Všichni se skvěle baví. Rory chce vědět, co bude „parádní kousek“, který akce Brigády vždy mají. Ta chvíle přichází za chvíli, kdy má 6 lidí skočit z jakéhosi vysokého lešení. Logan chce, aby Rory skočila s ním, ta se však bojí. Nakonec ale skočí s Loganem za ruku a nelituje.

Emily se zlobí na Richarda za to, že se setkal s Lukem. Prý není dost dobrý, ale Richard namítá, že se mu snaží jen pomoct s podnikáním.

Večer si Rory volá s mámou. Někdo zaklepe, ale když Rory otevře, nikdo tam nestojí. Jen na zemi leží maska gorily, láhev šampaňského a Roryin foťák, kde jsou fotky, jak s Loganem skáčou.

Autor: Lucka