Bojechtivý výraz

S6E2

Lorelai a Sookie koukají večer na Twickhamův dům. Přemýšlejí, kolik asi má pokojů a tak. Sookie se ptá Lor, jestli její vztah s Lukem vydrží, ona říká, že to tak zůstane.

Rory sedí v nějaké místnosti se spoustou divných lidí. Mluví k nim jeden chlápek, který jim vysvětluje, jak to chodí při veřejně prospěšných pracích.

Luke a Lorelai spolu mluví v bistru o filmu, který viděli asi před 4 měsíci. Luke řeší různé detaily a vzteká se nad tím. Pak se spolu dohodnou na tom, že radši nebudou chodit do kina. Lor pak odchází. Luke se jde podívat do rohu, kde T. J. montuje police. Jednu dostanou Lor s Lukem jako svatební dar. T. J. je rád, že Lorelai bude jeho příbuzná, protože budou mít hned dvě kočky ve své rodině. Pak mu dává ,,svojí“ vizitku, původně to byla cizí vizitka, ale T. J. tam napsal svoje jméno a chce po Lukovi, aby je rozdal.

Na náměstí je nějaký trh se zvířaty. Lorelai mezi nimi chodí a na každého dělá ,,ťuťuťu“. Pak se jí tam líbí jeden pejsek, u něho jí zastihne slečna Patty a majitelce těch zvířat říká, že Lorelai nemůže mít žádné zvíře. Má na ně špatný vliv. Lor pak odchází s tím, že se za tím pejskem ještě podívá. Potkává Liz, ta se jí vrhá kolem krku. Je ráda, že budou švagrové. Obdivuje Lorelaiin prstýnek a vypráví o tom svém - jak ji zezelenal prst. Ptá se na Rory, Lor jí říká, že teď bude u Gilmorových. Liz se rozlývá, jak si jsou všichni blízcí. Lor ji u toho nechá. Pak Liz odchází, Lorelai se otočí k té majitelce zvířat a říká, že toho pejska chce.

Emily a Richard si smlouvají schůzky u snídaně. Přichází Rory, okolkuje kolem nich. Řeší Roryino auto a je jím úplně jedno, že bylo zabaveno kvůli tomu, jak Rory ukradla jachtu. Pak oba dva odcházejí a Rory tam nechávají samotnou. Ta pak sedí v domku u bazénu a kouká znuděně na nějaký ,,záživný“ film. Jde do domu, do kuchyně a začne si španělsky povídat se služebnou. Pak přichází Emily, najde tam Rory se služebnou, jak leští stříbro. Říká Rory, ať to víckrát nedělá, služebná je za práci placená.

Někdo klepe, Lorelai jde otevřít. Je to Luke. Vede ho do obýváku a ukazuje mu psa Housku. Chce ho přejmenovat, ale bude na to muset jít pomalu – Houska - Honky - Tonky atd., až to bude Paul Anka. Říká mu, čeho všeho se Houska bojí, je toho opravdu spousta. Luke psy rád nemá, spolu s Lor o tom diskutují. Mezitím jde Houska jíst, Lorelai rychle vypakuje Luka ven, protože pes nemá rád, když na něho někdo kouká. Venku spolu mluví o Twickhamově domě, chce ho hned začít předělávat. Lorelaiin současný dům chce trochu opravit před prodejem. Lor začne dávat návrhy, co by s domem mohli dělat, protože ho nechce prodávat.

Rory jde dovnitř do domu, tam na ní čekají Emily s Richardem. Říkají jí o tom, že vědí, že si chtěla najít nějakou práci. Emily jí domluvila už nějaké schůzky, tak se snad něco z toho vyvine. Přichází služebná, je to někdo jiný a vypadá krutě.

Lorelai vychází z domu s Paulem Ankou a musí ho přenést přes schody.

Rory jde domů. Sedí tam plno žen, jsou z D.A.R., nabízejí jí práci u nich. Chtějí, aby s nimi šla teď do kanceláře, ale ona nemůže, protože má jet pracovat a Emily ji má odvézt.

Lorelai přijíždí domů. Na její střeše je nějaký muž, Lorelai se ho ptá, co tam dělá. Pak vyjde Luke, něco přeměřují. Budou celé patro rozšiřovat, aby tam mohl Luke bydlet. Lorelai je ráda, že budou bydlet tady.

Emily veze Rory na veřejně prospěšné práce. Čte jí nějaký návod, co by dělat neměla. Pak jí dává balíček s jídlem a krabičku cigaret a odjíždí. Když Rory vidí, jak ostatní na její příchod civí, tak jim nabídne cigarety.

Luke sedí v bistru s architektem. U dalšího stolu sedí Liz a skáče jim do hovoru. S nadšením prožívá tu přestavbu. Liz mu nabízí, že T. J. je skoro vyškolený stavbyvedoucí a že by mohl pracovat na Lorelaiině domě. Hodně dlouho ho přesvědčuje, Luke nakonec řekne, že si to rozmyslí.

Rory uklízí podél silnice s ostatními. Nabodává odpadky na nějaké napichovátko. Jednomu sebere jeho papírek, a tak mu ho musí zase vrátit

Lor jde do ložnice, pokládá na postel koš s prádlem a slyší nějak hlasitě ptáky. Koukne se a vidí obrovskou díru ven v její ložnici.

Jde rovnou do bistra, čapne Luka za ruku a táhne ho ke svému domu. Ukazuje mu tu díru. Jemu chvilku trvá, než mu dojde, kdo to udělal. Byl to T. J.. Luke nakonec Liz slíbil, že T. J. bude dělat stavbyvedoucího, myslel si, že než budou nakreslené plány, tak mezitím vymyslí, jak se T. J. zbaví. Lor tomu nemůže uvěřit, že Luke tohle slíbil Liz. Luke mezitím spřádá plány, jak T. J. zabije. Lor ho táhne pryč, aby sehnali věci na zakrytí té díry.

Lor jde do domku u bazénu. Nachází tam nějaké papíry, asi ty z D.A.R.

Luke obsluhuje v bistru. Už je zavřeno, přichází Rory. Luke jí nalévá kafe. Mluví spolu o Stars Hollow, veřejně prospěšných pracích. Rory se ptá na to, jak se ostatní mají. Je jasné, že tím myslí Lorelai. Luke jí říká, že se s Lorelai zasnoubili. Rory je udivená a gratuluje. Pak odchází.

Lorelai vychází z domu. Na domě se už pracuje, všude je plno rámusu. Je sedm ráno a to je na Lor brzo. Stěžuje si, že by příště mohli začít později. Luke je na ni hrubý. Nakonec přizná, že řekl Rory o zasnoubení. Hádají se. Lor mu říká, že jí to říkat neměl.

Rory opět pracuje, když nese pytel, tak do ní jedna holka strčí. Rory si to nenechá líbit, a tak do ní taky strčí. Pak se tam chvilku strkají, až je od sebe musí odtrhnout.

Rory sedí s jedním mužem v místnosti. Ten do ní hučí, že se takhle nemůže strkat u silnice. Rory se prý tváří bojechtivě.

Lorelai řídí auto, jede zrovna kolem místa, kde Rory pracuje. Vystoupí a jde za ní. Rory do ní ryje, jako kdy se budou brát a ať jí pošle fotku. Lorelai zase naopak, jak se má ve svém novém bydlišti. Pak Lor odchází, Rory za ní ještě křičí, že ranila její city…

Autor: Pája