Svatba po korejsku

S6E19

U Kimových probíhají přípravy na svatbu. Lane je zvědavá a načuhuje, co se v kuchyni dělá. Paní Kim ji žene nahoru, aby příbuzní v kuchyni vůbec něco udělali. Přišla Lorelai s šaty pro Lane. Zvoní telefon, paní Kim to jde vzít a zpátky se vrátí úplně omráčená. Lor ji ukazuje šaty, které podstatně předělala. Paní Kim na to vůbec nic neřekne, akorát zve Lor na svatbu i s Lukem. Lor ji vysvětluje, že Luke není ve městě, a tak půjde sama. Laneina matka to akceptuje, ale pak najednou vyběhne ven za ní. Říká jí, že když nepůjde s Lukem na svatbu, tak si musí najít jiný mužský doprovod, protože by mohla přijít do řečí.

V redakci je rušno. Rory se nad vším vzteká a každého pobízí k práci. Už dávno měla být pryč. Paris ji ukazuje dva články, které si protiřečí. Přichází za ní dvě dívky z Brigády života a smrti. Chtějí kluky přivítat na místě, kde mají skončit po seskoku a plavbě a lákají Rory, aby letěla s nimi. Ta ale odmítá, protože jede na svatbu Lane. Už má konečně hotovo a odchází.

Michel básní o svatbě. Lorelai ho pozvala, aby šel s ní. On jí pobízí, aby se šetřila a nevypadala unaveně. Očividně se hodně těší. Probírá s ní, co si vezme na sebe a jak budou tančit. Sookie přibíhá do recepce, nepodařilo se jí upéct koláčky na rozlučku se svobodou. Snaží se s tím něco udělat. Lorelai volá Chris, zatímco Michel ukazuje, jak tančí. Chris Lor říká, že Rory koupil komunikátor a ptá se, jestli jí to nevadí. Lorelai je to jedno, ptá se na Gigi. Chris říká, že je hodná a že slovo ,,ne“ opravdu zabírá.

Rory přišla ke Kimovým. Paní Kim a Lane létají po domě a schovávají věci, které souvisí s křesťanstvím. Má přijet Laneina babička, která dlouho nevystrčila nos z Korey a je buddhistka. Rory se tomu všemu hodně diví. Vypadá to, že každá dcera u Kimů něco tají před svou matkou.

Už přijela babička, vítá se s paní Kim a Lane. Všechny spolu mluví korejsky. Paní Kim se při rozhovoru se svojí matkou celou dobu přikrčuje. Pak se jdou obě dvě modlit k Buddhovi. Lane s Rory odchází na rozlučku se svobodou.

Lane, Rory, Lor, Sookie a spol. vycházejí z obchodu s náručemi tašek plných piva a sladkostí. Rory si hraje se svým komunikátorem a stěžuje si Lor, že ji Chris píše snad každých 5 minut. Lor si komunikátor půjčuje a píše mu něco vtipného. Jejich první zastávka je v kině, už se vysílá film, a tak musí čekat na další začátek. Potkávají Zacha a spol., kteří nevědí, kam mají jít. Pak se rozcházejí a každý se jde bavit jinam. O chvilku později stojí děvčata před nějakým domem bez nápadu a klepají na majitelku toho domu. Je to Brianova teta a kluci u ní v suterénu slaví rozlučku.

Lorelai a Rory se chystají na svatbu. Lorelai volá Michel, dostal lístky na Celine Dion. Je na ní celý natěšený. Říká jí, že na svatbu nepůjde, protože na něj Celine čeká. Lorelai je rozzuřená, neví, co má dělat. Rory jí nabízí, že jí to dohodne s Christopherem. Lor je ráda, že se to takhle vyřešilo.

Lor postává před domem Kimových a vyhlíží Chrise. Už tam na ní z dálky koukají nějací Korejci. Vede Chrise do domu. Svatba už začíná. Je v ,,buddhistickém stylu“. Nejdřív vchází babička a matka Lane. Pak Zach a za ním Lane odění v podivných hábitech. Babička si najednou něčeho všimne a odchází pryč. Paní Kim za ní, ve vedlejším pokoji se začnou hádat. Zach a Lane jsou mezitím oddáni. Hned po konci svatby babička Lane odjíždí. Paní Kim se po jejím odjezdu hned rozeběhne a za ní všichni ostatní. Lor ani Chris nechápou, co se děje. Všichni běží do kostela, kde se bude konat svatba podle paní Kim. Utíkají proto, že v kostele je méně míst, než kolik je hostů. Nakonec si Sookie, Jackson, Chris a Lor sednou ke slečně Patty.

Lane je už ve svých svatebních šatech celá nervózní. Rory ji uklidňuje a fotí se s ní. Přichází paní Kim, chce si s Lane promluvit o samotě. Na začátek říká, že ty šaty jsou děsné. Mluví s ní o svatební noci. Říká, že pro Lane budou nějaké věci nepříjemné a ohavné. Bude se muset se Zachem políbit a tak. A to nejstrašnější bude o svatební noci. Nakonec říká, že jestli bude mít Lane štěstí, tak bude mít se Zachem sex jen jednou.

Obřad už začíná. Nejdřív jde paní Kim, za ní družička Rory a pak nevěsta Lane. Lor vzpomíná, jak poznala Lane. Říkají si, že příští svatba, která bude, může být Roryina.

Nevěsta a ženich vybíhají z kostela. Všichni jim gratulují. Sookie a Jackson jdou volat domů jejich hlídačce dětí, aby zjistili, že je vše v pořádku. Lor s Chrisem mezitím hledají bar. Rory říká, že bar tam není. Podává se jídlo. Lor si pro něj jít nemůže. Berou si ho všichni Korejci, dávají Lane peníze a odjíždějí pryč. Paní Kim jde za Lane, která je udivená, kolik dostala peněz. Paní Kim si jde domů lehnout, nebude s nimi slavit. Při odchodu ještě kouká na Zacha, který si zpátky obléknul roucho a s kluky ho obdivuje.

Po odchodu paní Kim zadá Lane Kirkovi příkaz. Ten s nějakými chlápky začnou rozkládat stoly s jídlem. Lor ještě upravuje Lane šaty. Odendává spodní část sukně. Zach se raduje, že jeho žena má nohy. A pak jde slavit.

Na večírku se všichni baví. Lorelai volá k Sookie domů, aby zjistila, jak to u nich doma vypadá. Sookie s Jacksonem si jí totiž pořád nejsou jistí. Chris se omlouvá Rory, jak ji často otravoval s komunikátorem a říká, že ho dává Lor. Rory je z toho nadšená, protože teď jí budou ještě víc chodit zprávy. Lane se Zachem obcházejí hosty. Rory si je fotí. Lor tu fotku chce vidět, Rory jí ji ukazuje a přitom další fotky, na kterých je s April. Rory ji vysvětluje, že byla u Jesse. Lor se na to všechno vyptává. Diví se, že se Rory vídá s Jessem. Lorelai si pak jde dát dalšího panáka. Zach se ujmul mikrofonu, kapela začíná hrát.

Chris mluví s Rory, ptá se, kde je Logan. Rory mu vysvětluje, že je v Kostarice. Je čas na přípitky. První má Brian. Mluví o Zachovi. Další je Rory. Čte dopis, který jí Lane v dětství napsala. Je v něm napsáno, že Lane si kdysi chtěla vzít někoho jiného. Pak jde na pódium Lor, trošku víc připitá. Říká, že je ráda, že se Lane vdala. Celé to vyznívá, že všichni se vdávaj, jenom ona ne. Chris s Rory jdou za ní a táhnou ji od mikrofonu.

Rory vchází domů a za ní Chris, který má v náručí Lor. Rory jde uvařit další kafe a Chris ukládá Lor na gauč. Rory zvoní telefon. Jde za Chrisem, říká mu, že se Logan v Kostarice zranil a že jede okamžitě za ním do nemocnice. Chris bere Lor nahoru do postele.

Lor leží v posteli, zvoní telefon. Je to Luke, ptá se, jaká byla svatba. Lor říká, že svatba byla povedená…

Autor: Pája