Alexis jako služebnice Ofglen

20.8.17

Možná jste již zaregistrovali seriál Příběh služebnice, v originále The Handmaid's Tale, který u nás vysílá HBO. Jednu z rolí zde má i Alexis Bledel.

Seriál vznikl pro streamovací službu Hulu a jedná se o desetidílnou adaptaci stejnojmenného románu od Margaret Atwood. Premiéru měl v dubnu tohoto roku. Čeští diváci jej mohou sledovat na HBO. Pokud máte i službu HBO Go, najdete zde všechny epizody, jak s českými titulky, tak s dabingem.

Kromě skvělého příběhu nabízí také kvalitní obsazení, namátkou můžeme zmínit Josepha Fiennese, Yvonne Strahovski, Elisabeth Moss nebo právě Alexis Bledel. A o čem to je?

Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po "návratu k tradičním hodnotám". Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět. V této děsivé společnosti musí Offred obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – z nichž všech kdokoli může být špiónem Gileádu – a to s jediným cílem: přežít a najít dceru, která jí byla odebrána. - HBO

Alexis zde hraje Ofglen, jednu ze služebnic, která je přiřazena do dvojice k vypravěčce příběhu, služebnici Offred. Na veřejnosti totiž není možné chodit bez dohledu. Služebnice mají povinnost vzájemně se hlídat a v případě porušení pravidel nahlásit svou kolegyni. Ofglen se ze začátku jeví jako poslušná služebnice, před kterou si Offred dává pozor na každé slovo. Brzy ale pochopí, že není jediná, kdo s děsivým režimem nesouhlasí.

SPOILERY


 

Čeká nás druhá série a také překvapení

Kdo seriál již viděl a zalíbil se mu, určitě ocení, že se již rozhodlo o jeho pokračování. Druhá série se vrátí v roce 2018. A protože se autorům jak příběh Ofglen, tak herecký výkon Alexis zalíbily, můžeme se těšit na její návrat. A dokonce by měla dostat více prostoru než v sérii první.