Kelly Bishop

  • Datum narození: 28.02.1944
  • Místo narození: Colorado Springs, Colorado, USA
  • Výška: 168 cm
  • Barva očí: hnědá

Emily Gilmore se narodila do dobře situované rodiny a byla vychována pro život ve vyšší společnosti. Vystudovala Smith College, obor Historie. Se svým manželem Richardem Gilmorem se seznámila na večírku, kde ho okouzlila na první pohled. Před koncem školy ji požádal o ruku v areálu Yaleské univerzity. Svatba se konala i přes odpor jeho matky. Jejich jediným dítětem je Lorelai, se kterou ale nemají zrovna nejlepší vztahy. Po tom, co v 16 letech otěhotní a porodí dceru Rory, rodiče opustí a navštěvuje je jen o svátcích.

Emily žije život ženy podnikatele. Stará se o chod domácnosti, o jejich společenské aktivity a zařizuje manželovy firemní večírky. Je velmi dobrou organizátorkou, avšak s příliš velkými nároky. To způsobuje, že se u nich doma střídají zaměstnanci jak ponožky. Je členkou spolku Dcery americké revoluce. Účastní se charitativních akcí, ráda nakupuje, především starožitnosti, zahradničí a cestuje. Mluví francouzsky a italsky.

Nikdy nedokázala přijmout, že si s Lorelai nerozumí, proto se chytne příležitosti vynutit si společné páteční večeře za půjčku na zaplacení soukromé střední školy pro Rory. Zlepšení vztahů je opravdu pozvolné a několikrát přerušené špatnými kroky, ale do role milujících prarodičů se dostanou mnohem rychleji.

Po smrti Richardovy matky a nalezení dopisu, ve kterém jej žádala, aby ji v den jejich svatby opustil, začne manželství skřípat. Vše dovrší zjištění, že se Richard jednou ročně setkává se svou ex snoubenkou Pennilyn Lott, a Richardovo sobecké chování v době provozování vlastní firmy. Během jejich odluky se začne vídat se Simonem McLainem. Poté se s Richardem rozhodnou k sobě vrátit, což potvrdí opakováním svatby.

 

Kelly se narodila 28. února 1944 jako Carole Bishop v Colorado Springs, ale vyrůstala v Denveru. V dětství se chtěla stát baletkou a také na sobě poctivě pracovala. V osmnácti odjela do New Yorku, kde získala svou první práci jako baletka u Radio City Music Hall.

V roce 1967 ji obsadili do její první role na Broadwayi v Golden Rainbow. Na začátku jejího úspěchu bylo rozhodnutí příjmout roli sexy dívky Sheily v A Chorus Line, za kterou získala řadu ocenění, například Tony Award a Drama Desk Awards. Poté opustila divadelní soubor a přestěhovala se do Los Angeles, kde se snažila dostat před kameru.

Mezi několika jejími filmovými a seriálovými rolemi je také postava Emily Gilmore v Gilmorových děvčatech.

Kellly je milovnicí zvířat. Ve volném čase se věnuje cvičení Pilates a aerobiku. Miluje zahradničení a turistiku.

Je podruhé vdaná, prvním manželem byl Peter Miller. Od roku 1981 je jejím manželem televizní moderátor Lee Leonard, se kterým žije v South Orange v New Jersey.