Lauren Graham

  • Datum narození: 16.03.1967
  • Místo narození: Honolulu, Hawaii
  • Výška: 175 cm
  • Barva očí: modrá

Lorelai Victoria Gilmore se narodila do bohaté rodiny Emily a Richardovi Gilmorovým. Bohužel ale do tohoto světa nikdy nezapadla a s rodiči měla velmi komplikovaný vztah. Když v 16 letech otěhotní se svým přítelem Chrisem a narodí se jí dcera Rory, rozhodne se odejít z domova. Pod svá křídla si je vezme majitelka hotelu v blízkém Stars Hollow.

Postupně se z pokojské vypracuje až na ředitelku hotelu. V práci se seznámí se svou nejlepší kamarádkou šéfkuchařkou Sookie, se kterou poté otevře vlastní úspěšný hotel U vážky.

Kvůli studiu na prestižní střední škole si musí Lorelai půjčit peníze od svých rodičů, a tak s nimi po 16 letech od jejího odchodu z domova opět musí navázat pravidelný kontakt. Díky vlivu Rory se jejich vztahy dokonce zlepší.

Lorelai je krásná, chytrá, vtipná a ve svém okolí velmi oblíbená žena. V jejím životě se objeví několik významných mužů. V prvé řadě Chris, otec Rory a její první velká láska. Pak Max, kterého pozná u Rory v nové škole a se kterým je dokonce i zasnoubená, avšak vztah skončí jejím útěkem pár dní před svatbou. Další delší vztah má s Jasonem, kolegou svého otce. A tím nejdůležitějším je Luke, majitel místního bistra. Jejich vztah bohužel zkrachuje na Lukově strachu ze svatby, další velké životní změně, potom, co se v jeho životě objeví dcera April. Lorelai si po ne zrovna příjemném rozchodu vezme Chrise, manželství ale nevyjde, protože prostě není tím pravým. V době, kdy Rory odchází z domova za prací, se jí do života i do srdce vrací Luke.

 

Lauren se narodila jako Lauren Helen Graham 16. března 1967 v Honolulu na Hawaii rodičům Donně a Lawrencovi. Poté vyrůstala ve Virginii. Po rozvodu rodičů v jejích pěti letech se společně se svým otcem, lobistou za cukrový průmysl, přestěhovala do Washingtonu. Díky jeho práci hodně cestovali.

Vystudovala Langleyho střední školu v McLean a na Barnardově vysoké škole v NY dokončila bakalářská studia angličtiny. V Dallasu se pak rozhodla získat herecké vzdělání, přihlásila se tedy na Southern Methodist University's Meadows School of the Arts (škola umění).

V mládí se chtěla stát žokejkou, ale byla na to moc vysoká. K herectví inklinovala již na základní škole. Od roku 1995 žije v Los Angeles, kde se ze začátku živila jako čišnice. V roce 2003 založila produkční společnost Good Game. Stala se také producentkou Gilmorových děvčat.

Za roli Lorelai Gilmorové byla nominována na Zlatý Globus a dvě ceny SAG.

Miluje jízdu na koni a neodchází z domova bez knihy, kterou by si mohla začít číst v případě dlouhé chvíle. Sama dokonce knihu napsala, a to v roce 2013. Novela nese název Someday, Someday, Maybe.

Od roku 2011 chodí se svým kolegou ze seriálu Famílie Peterem Krausem.