Scott Patterson

  • Datum narození: 11.09.1958
  • Místo narození: Philadelphia, Pennsylvania, USA
  • Výška: 183 cm
  • Barva očí: modrá

Luke Danes se narodil ve Stars Hollow. Po smrti matky vyrůstal s otcem a se sestrou Liz, která ale byla problémové dítě. S domácností tedy musel od dětství pomáhat on. Po smrti otce přetvoří rodinné železářství na oblíbené bistro U Luka.

Zde také potkává Lorelai, která se stane závislou na jeho kávě a kuchyni. Dlouhá léta jsou pouze přátelé, přestože se mu Lorelai líbí od první chvíle.

Poté, co jeho sestra nezvládá svého dospívajícího syna, pošle mu Jesse na převychování. Přes všechny problémy má na svého synovce opravdu dobrý vliv. Zpět do života se mu vrátí i sestra společně se svým dalším manželem, ze kterého se ale nakonec vyklube ten pravý, a tak se mu rodina rozšíří i o neteř Doulu.

Po nezdařeném manželství s právničkou Nicole se Luke konečne rozhoupe posunout svůj vztah s Lorelai. Při generálce před otevřením Hotelu U vážky se s Lorelai konečně dají dohromady. Vztah má krátkou pauzu poté, co si Luke uvědomí, že ho její rodiče nechtějí přijmout do rodiny. To překonají, ovšem poté, co se objeví jeho 12letá dcera April, zalekne se další velké změny v jeho životě, a to svatby s Lorelai. Svým chováním bohužel od sebe Lorelai odežene.

Postupně se z něho stává skvělý otec, s pomocí Lorelai u soudu vybojuje i svá otcovská práva, když se April musí se svou matkou přestěhovat. Po rozchodu Lorelai s Chrisem si on i ona uvědomí, že k sobě prostě patří.

 

Scott se narodil 11. září 1958 jako Scott Gordon Patterson ve Philadephii, ale vyrůstal v New Jersey. Studoval na Rutgerově univerzitě, obor srovnávací literaturu. Víc než studium ale miloval baseball, který dokonce hrál profesionálně za takové týmy jako New York Yankees, Texas Rangers a Atlanta Braves. Kvůli zranění se ale kariéry sportovce musel vzdát.

Poté začal studovat herectví v New Yorku, kde jej učili renomování učitelé jako Robert Lewis a Sandra Lee. V roce 1988 založil divadelní společnost Arc Light.

V roce 2000 dostal roli v Gilmorových děvčatech. Z původně epizodní role vytvořil hlavní postavu, která hlavní hrdinky doprovázela až do konce seriálu.

Když Scott zrovna nehraje, věnuje se baseballu a lyžování. Rád také skládá hudbu a maluje. V roce 2008 měl výstavu svých děl v New Yorku. Je také vášnivým sběratelem umění a artefaktů. Svou sbírku zkamenělin dokonce zapůjčil do pařížského Louvreu.

Zajímavostí je, že přestože se proslavil jako majitel bistra s nejlepší kávou, sám nikdy v restauraci nepracoval a ani nepije kávu.

V letech 1983 - 1985 byl ženatý s Verou Davich. Nyní žije v Los Angeles. Od roku 2001 chodí s Kristine Saryan. V červenci 2014 se jim narodil syn Nicholas.