Alexis Bledel

  • Datum narození: 16.09.1981
  • Místo narození: Houston, Texas, USA
  • Výška: 170 cm
  • Barva očí: modrá

Lorelai Leigh Gilmore, které nikdo neřekne jinak než Rory, se své matce Lorelai narodila, když jí bylo pouhých 16 let. Se svou matkou jsou v podstatě nejlepší kamarádky. Rory je velmi chytrá, od malička miluje čtení a touží se stát novinářkou. Jejím vzorem je Christiane Amanpour.

V 16 přestoupí ze státní školy na soukromou střední školu Chilton a poté po těžkém rozhodování dá přednost Yaleu před vysněným Harvardem, kde se stane dokonce šéfredaktorkou školního časopisu. Po dokončení studia odjíždí jako reportérka sledovat prezidentskou kampaň Baracka Obamy.

Narozdíl od Lorelai má se svými prarodiči dobré vztahy. Jejími nejlepšími kamarádkami jsou Lane Kim a Paris Geller. V životě se jí objeví také tři důležití muži, první láska Dean, rebelský synovec Luka Jess a Logan, kterého potká při studiích na Yaleu.

 

Alexis se narodila 16. září 1982 v Houstonu jako Kimberly Alexis Bledel rodičům Nanette a Martinovi. Jejím mateřským jazykem je španělština, anglicky se naučila až ve škole.

V osmi letech ji rodiče přihlásili do místního divadla s nadějí, že takto překoná nesmělost. Zahrála si v hrách Čaroděj ze země Oz, Naše město a Aladin.

Po zkušenostech jako dětská modelka v nákupním centru se k ní při studiu na střední škole dostala přihláška na konkurz místní modelingové agentury. Ve svých 14 letech tak odstartovala kariéru modelky. Cestovala po celé Americe, navštívila i Milán a Tokio. Po střední škole se přihlásila na NYU.

V roce 2000 se přihlásila do konkurzu na televizní seriál Gilmorova děvčata, kde si ji hned oblíbili. Pro roli Rory byla jako stvořená. Kvůli natáčení se musela přestěhovat do Los Angeles a dát si pauzu od modelingu. Definitivně s modelingem skončila, když jí při focení v mrazu fotograf chrstnul vodu do obličeje.

Alexis stejně jako její postava Rory ráda čte, poslouchá hudbu, chodí do kina a tráví čas s rodinou, navíc ji baví fotografování.

Zajímavostí je, že nesnáší kávu, a tak při natáčení Gilmorových děvčat pila černý čaj nebo Coca Colu.

Při natáčení se dala dohromady s Milem Ventimigliou, představitelem Jesse. Vztah jim vydržel čtyři roky. V roce 2014 se po 15 měsíců dlouhém zasnubení tajně provdala za Vincenta Kartheisera. A protože je to opravdu dobrá tajnůstkářka, podařilo se jí zatajit i narození syna. Maminkou by měla být od konce roku 2015, přesné datum narození ani nic dalšího ale není známo.