Melissa McCarthy

  • Datum narození: 26.08.1969
  • Místo narození: Plainfield, Illinois, USA
  • Výška: 157 cm
  • Barva očí: zelená

Sookie St. James je nejlepší přítelkyní Lorelai, je lehce praštěná, roztržitá, s velkým srdcem a obrovským kuchařským talentem. V hotelu Nezávislost, kde se spřátelila s Lorelai a Michelem, pracuje jako šéfkuchařka. V práci potká i svého manžela, dodavatele zeleniny a ovoce Jacksona Bellevilla, se kterým se věčně dohaduje. Začátky jejich vztahu jsou sice roztomile rozpačité, ale postupně to dopracují ke svatbě a třem dětem. Jako první se jim narodí Davey. O dva roky později pak dcera Martha. Kvůli Jacksonově lži o vasektomii, kterou si na její žádost měl nechat udělat, Sookie před koncem seriálu opět otěhotní.

Po požáru hotelu Nezávislost se jí a Lorelai splní sen o provozování vlastního hotelu. Do podnikání s nimi jde samozřejmě i Michel. Během rekonstrukce starého hotýlku U vážky, který se jim podaří získat, spolu s Lorelai provozují cateringovou firmu. Po otevření pak opět funguje jako šéfkuchařka a svým kuchařským uměním vylepšuje už tak skvělou pověst celého hotelu.

Sookie žije ve Stars Hollow. Po svatbě zůstává ve svém domě, kde poté žije celá její rodina.

 

Melissa se narodila 26. srpna 1970 jako Melissa Ann McCarthy rodičům Sandře a Michaelovi v Plainfieldu, kde také vyrůstala. Vystudovala St. Francis Academy (nyní Joliet Catholic Academy).

Melissa působí především jako komik, a to v televizi, filmu i v divadle. Začínala jako stand-up komička v New Yorku, ve známých klubech jako Stand Up New York a The Improv. Zároveň si dělala herecké kurzy v The Actors Studio. Působila také v různých městských inscenacích.

Poté se odstěhovala do Los Angeles, kde žije dodnes.

V Gilmorových děvčatech si zahrála geniální šefkuchařku Sookie St. Jamesovou, nejlepší přítelkyni Lorelai.

Téměř deset let byla členkou souboru The Groundlings. V posledních letech se po úspěchu seriálu Mike & Molly uchytila u filmu. Za své výkony byla nominována na ceny Oscar, Zlaté glóby a BAFTA a získala cenu Emmy.

V roce 2005 se provdala za herce Bena Falconeho. Má s ním dvě dcery, Vivian Falcone (2007) a Georgette Falcone (2010).

Ve volném čase si ráda zahraje tenis.