Christopher se vrací

S1E15

Rory je z tátovy návštěvy nadšená a myslí si, že od teď bude všechno jinak. Lorelai ale její pocity nesdílí a spíše se bojí, že jí Chris pouze ublíží, protože je to prostě Chris. Ten se jí snaží přesvědčit, že se změnil a že chce být konečně součástí Roryina života, ale Lorelai ho zná moc dobře na to, aby mu mohla věřit.

Rory vezme tátu na prohlídku Stars Hollow. První jejich zastávkou je hřiště, kde se zrovna hraje softball. Kirk se tam dohaduje s Lukem, který ho následně běží „zabít“, a Rory tátu seznamuje s Deanem.

Při procházce ve městě jsou neustále zastavováni lidmi z města, všichni se chtějí s Chrisem seznámit a zprávy rozšiřují dál neuvěřitelnou rychlostí. Chris vezme Rory do knihkupectví a chce, aby si vybrala nějakou knihu. Rory si vybere obrovský slovník, který ale Chris nemůže koupit, protože mu je při placení odmítnuta karta.

Emily, nadšená zprávou o Chrisově příjezdu, uspořádá velkou společnou večeři, kam pozve i Haydenovi. Lorelai i Chris se už před dveřmi necítí dobře a vědí proč, večeře se zrovna nevyvede, Haydenových chlad vůči Rory je dost zřejmý a když Chrisův otec začne útočit na Lorelai, Richard se s ním začne hádat, obhajuje dceru a nakonec ho vyhodí.

Po tomto incidentu Emily v kuchyni upozorňuje Rory, že všechno, co slyšela, není o ní, protože ona pro nikoho z nich nikdy nebyla zklamáním a přizná, že je Chrisův otec pitomec.

Lorelai jde poděkovat otci, ten jí ale vyčte její chování před šestnácti lety. Smutně tedy odejde a schová se na balkoně u svého pokoje, kde jí najde Chris, protože to je jejich stará schovka. Vtipkují o dnešním večeru, vzpomínají a připijí si na Rory, kterou právě zde počali. A aby dnešní večer byl ještě zajímavější, historie se opakuje a oni se spolu právě zde vyspí.

Po cestě domů si Rory všimne, že se mezi rodiči něco stalo, ale ani jeden jí nic nepoví. Doma si s ní Lorelai promluví a přesvědčuje ji stejně jako Emily, že pro ně není zklamáním. Rory je ale smutná, že o ní Haydenovi nestojí.

Ráno si Lorelai vzpomene na Luka, který na ni včera večer marně čekal před bistrem, které měli společně vymalovat. Přiběhne k němu v pyžamu a omlouvá se mu. Luke to sice příjme, ale vypadá zklamaně.

Když se vrátí Lorelai domů, v kuchyni na ni čeká Chris a chce si promluvit o včerejšku, Lorelai mu ale vysvětlí, že celý včerejšek považuje za jednu velkou blbost, a to především to, co se stalo mezi nimi. Chris to ale nechce přijmout a požádá ji o ruku, Lorelai odmítne, protože je podle ní nedospělý a vůbec netuší, co to znamená být rodič. Chce ale, aby zůstal poblíž, protože ho Rory potřebuje.

Při loučení Rory dojde, o co táta Lorelai požádal, a je smutná, jelikož tak trochu vždycky doufala, že budou její rodiče spolu.

Luke najde Lorelai v čerstvě vymalovaném bistru a je mile překvapený. Vše je zase v normálu...