1. série

S1E1
Matka a dcera Rory je přijata na Chilton. Na drahé školné si Lorelai musí půjčit od bohatých rodičů. Na oplátku musí děvčata začít chodit každý pátek k nim na večeři. Rory se poprvé setkává s Deanem.
S1E2
První den v Chiltonu Den blbec. Lorelai zaspí v první Roryin den na Chiltonu a s ředitelem se seznamuje v jediném čistém oblečení. Rory se seznamuje s těžkým životem na soukromé škole.
S1E3
Zab mě Richard bere neochotně Rory na golf, během dne si ale začnou velmi dobře rozumět. To Lorelai nemůže vůbec pochopit. Zároveň má plné ruce práce se svatbou dvojčat v hotelu.
S1E4
Lovci jelenů Rory ve škole nestíhá. Díky intenzivnímu učení na test navíc zaspí a je jí zakázáno test napsat. Rory vybouchne a vše se řeší v ředitelně. Sookie není spokojená s recenzí na její "magické rizoto".
S1E5
Pohřební hostina Babettina kočka Cinnamon zemře, a tak se v jejich domě pořádá pohřební hostina. Max pozve Lorelai na večeři. Když se to Rory dozví, je naštvaná. Dean by rád věděl, jestli má u Rory šanci.
S1E6
Narozeninové večírky pro Rory Rory slaví šestnáctiny. Na oslavě u prarodičů jsou ale pouze hosté, které Rory nemá ráda nebo je vůbec nezná. Emily na večírku u Lorelai zjistí, že ji vůbec nezná.
S1E7
Utajený polibek Rory dostane svůj první polibek, neví ale, jak a jestli to říct mámě. Lorelai se to dozví a poté pozve Deana k nim na filmový večer, Rory je ze začátku naštvaná, že jí zařizuje rande.
S1E8
Láska, válka a sníh Sněhová vánice. Rory zůstane přes noc u prarodičů a u Lorelai přespí Max. Luke se stará o podle něj bláznivé dobrovolníky na výroční rekonstrukci. Lane je nešťastná, protože na ní Rory nemá čas.
S1E9
Roryin ples Rory jde na svůj první školní ples a požádá Deana, aby šel s ní. Lorelai s bolavými zády tráví večer s Emily, která se o ní snaží starat. Ráno je ale čeká nemilé překvapení, Rory stále není doma...
S1E10
Odpuštění Lorelai je na Rory naštvaná. Na vánoční večeři, kam jde kvůli nedorozumění s Emily pouze Rory, se Richardovi udělá nevolno. Do nemocnice za ním vyráží i Lorelai s Lukem.
S1E11
Hoří Paříž V Chiltonu se pořádá Den rodičů, při kterém Paris zahlédne líbající se Lorelai s Maxem a hned to všem poví. Zpráva se dostane až k řediteli. Sookie se rozhodne pozvat Jacksona na rande.
S1E12
Dvojí rande Sookie a Jackson konečně vyrazí na rande, ovšem ve čtyřech, což Lorelai zrovna nepotěší. Lane požádá Rory, aby jí seznámila s Deanovým kamarádem, a tak vyrazí na tajné rande.
S1E13
Narušený koncert Koná se charitativní bazar, a tak se děvčatům plní dům vším možným. Lorelai se Sookie vezmou Rory a holky ze školy na koncert. Vše se ale zvrtne, když Madeline a Louise zmizí s cizími kluky.
S1E14
Ta zatracená Donna Reedová Rory si kvůli Deanovi zahraje na příkladnou hospodyňku. Lorelai mezitím hlídá Roryin školní projekt - malé kuřátko, které jí ale uteče, a tak zavolá Lukovi.
S1E15
Christopher se vrací Chris přijede na návštěvu a Rory je z tátovy návštěvy nadšená. Lorelai ale její pocity nesdílí. Bojí se, že je Chris opět zklame. Rory se seznámí s Chrisovými rodiči, ale je ona vůbec nezajímá.
S1E16
Osudoví milenci a jiní cizinci Lukovi se do života vrací expřítelkyně Rachel. Emily se snaží Lorelai dohodit svého známého. Rory s Deanem oslaví tříměsíční výročí.
S1E17
Rozchod Rory se s rozchodem srovnává po svém. Lorelai se jí snaží přesvědčit, že má právo být smutná, ale Rory jde raději s Lane na večírek, kde se políbí s Tristanem. Lorelai si uvědomí, že jí chybí Max.
S1E18
Třetí Lorelai Na návštěvu dorazí Richardova matka, což ani trochu nepotěší Emily. Rory dohodí Tristanovi Paris, rande ale nedopadne, tak jak očekávala. Lorelai dostane nabídku peněz pro Rory.
S1E19
Emily v říši divů Emily tráví den s Rory ve Stars Hollow. Zahradní domek, kde Lorelai s malou Rory bydlela, jí ale rozhodí. Lorelai se spřátelí s Rachel, která jí ukáže opuštěný dům bývalého hotelu U vážky.
S1E20
P.S. Miluji Tě Rory je kvůli odloučení od Deana a soucitným pohledům ostatních čím dál tím podrážděnější. Po hádce s Lane i Lorelai tajně uteče k prarodičům, což Lorelai šíleně vyděsí.
S1E21
Láska, kopretiny a trubadúři Rory se rozhodne, že chce Deana zpět, neví ale, jak na to. Mezitím se o ní snaží Tristan, čímž na Rory sešle Parisin hněv. Lukův vztah s Rachel neklape.