Matka a dcera

S1E1

Všechno to začíná, když přijde Lorelai do bistra U Luka a škemrá o hrnek kafe. Tvrdí, že je první, ale jelikož ji Luke zná, rozhodně jí nevěří a odmítá jí ho dát. Nakonec usvolí. U kávy Lorelai vyruší neznáný muž a zkouší na ni laciné triky. Ta ho však odmítne a on dá pokoj. Do bistra přichází Rory. Lorelai jí jde pro kafe a když se otočí, ten samý muž to teď zkouší i na její dceru. Po zjištění, že jde o její patnáctiletou dceru, raději odchází.

V hotelu Lorelai řeší Michelovo chování, což není žádná novinka a navíc najatou, stále naštvanou, harfistku Drellu. Rory se s kamarádkou Lane po cestě do školy baví o Laniných rodičích a o jejich pohledu na normální svět. Lane musí doma vše, co ji zajímá a líbí se jí, tajit, protože jinak by nejspíš propadla peklu. U vchodu si Rory všimne neznámý kluk.

Mezitím v hotelu na kuchařku Sookie spadlo snad všechno nádobí. Ostatní jí pomáhají a Lorelai jí domlouvá, aby byla opatrnější, že když se zabije, tak si nikdy nebudou moci otevřít svůj vlastní hotel, o kterém už tak dlouho sní.

Po škole jde Rory s Lane k ní domů. Tam několik minut bloudí mezi hromadou nábytku, který paní Kimová prodává. Nakonec matku nachází, ta má na ně přichystaný další zdravý výrobek domácí výroby, nevalné chuti a neobvyklé tvrdosti. Mezitím Lorelai přijde dopis z prestižní školy Chilton o přijetí Rory. Ta je nadšená a před Sookie, kterou pomocníci stále pečlivě hlídají, ale i tak mají, co dělat, aby neublížila i jim, plánuje Roryin dokonalý život. Najednou se tam objeví Rory a Lorelai jí tu novinu nejdřív naznačí podáním nové kostkované sukně (součást školní uniformy). Pak obě šťastné odejdou. Veselá Sookie zahodí při tanci utěrku na plotnu a ta začne hořet. Pohotový pomocník vše ale zachrání.

Lorelai čeká ale pohroma, přijde ji faktura za školné. Je moc vysoké. Večer to řeší se Sookie, ale nápad, že by šla za svými bohatými rodiči se jí vůbec nelíbí. Před Rory dělá jakoby nic. Nakonec se rozhodne jít za rodiči, před domem si dodává odvahy kávou a když se objeví ve dveřích, její matka Emily je šokováná, že vidí svou dceru, i když nejsou Vánoce. Rozhovor dost vázne, až přijde Lorelaiin otec Richard a je mu jasné, že chce peníze. Ta jim ale vysvětluje celou situaci a tvrdí, že vše vrátí a dělá to jen kvůli Rory. Peníze jí rodiče půjčí pod podmínkou, že k nim budou každý pátek chodit na večeři. Lorelai souhlasí, ale nechce, aby to věděla Rory.

Při balení věcí ze skříňky ve škole pozná Rory toho neznámého kluka, je to Dean. Přistěhoval se z Chicaga, Rory je z něj velmi nervózní, a tak plácá nesmysly, přesto si rozumějí a ona mu pomáhá najít práci. Později u večeře začne vymýšlet různé důvody, proč by neměla jít na Chilton, což Lorelai vytáčí, ale nemůže přiznat, kvůli čemu nejvíc. Po cestě domů spolu nemluví a když se Lorelai od slečny Patty dozvídá o novém kamarádovi Rory, je jí vše jasné a až do zítřejší večeře se hádají.

Páteční večeře probíhá v husté atmosféře, Lorelai se snaží vtipkovat, ale marně. Richard se výrazně nudí a jediné, co ho napadne, je zmínit otce Rory a jak je na něj pyšný. Lorelai naštvaně odchází do kuchyně a myje nádobí. Emily jde za ní a hádají se. Vše vyslechne Rory z jídelny. Dozvídá se o půjčce... Richard usne.

Po úžasné večeři jdou k Lukovi, Lorelai je nadšená, když vidí, jak mu to tentokrát sluší. Vše se zas vrací do starých kolejí, a tak se Lorelai chce něco dozvědět o tom novém klukovi...