Utajený polibek

S1E7

Lorelai a Rory jdou ráno k Lukovi na snídani. Lorelai si stěžuje, že nemá už tři dny spodní prádlo a jde tedy naostro. Rory je zděšená a navíc se musí omlouvat za to, že sama prala.

Luke se dohaduje s Taylorem o podzimní výzdobě. Jejich hádka je tak zaměstnává, že nevnímají neustálé dožadování děvčat o jídlo. Rory ve snaze zaujmout oznámí Lorelaiino dnešní tajemství, ale nikdo nic. Lorelai je tedy obslouží sama. Když odcházejí, Luke za nimi zavolá o spropitné, Lorelai mu odpoví, že má obsluhovat hosty, on jí to vrátí radou, že nemá sedat na studené lavičky.

Rory přijíždí ze školy a namíří si to rovnou k Doosemu. Snaží se být nenápadná, prohlíží si škrob, ale Dean ji uvidí a hned se k ní připojí. Nabídne jí limonádu a při hádání, v které ruce ji drží, Rory políbí. Ta je v šoku, poděkuje mu a uteče i se škrobem v ruce.

Málem jí srazí auto, ale nakonec doběhne až k Lane a hned jí poví, co se stalo. Lane je samozřejmě v sedmém nebi. Zaslechne to, ale paní Kimová, které to Lane vysvětlí jako polibek od Boha. Rory to chce jít oznámit mámě, ale pak se zarazí, protože si myslí, že by to Lorelai nepodpořila kvůli jejímu odmítání Chiltonu po seznámení s Deanem.

Když přijde domů, Lorelai zrovna přesvědčuje před rozbitou ledničkou po telefonu opraváře, aby přišli co nejdříve. Ti mají ale svojí hlavu, a tak je jasné, že to není ta pravá chvíle říct Lorelai o Deanovi.

Lorelai jde vyzvednout k paní Kimové židli, kterou si nevyzvedla už šest týdnů. Lorelai se vymlouvá, že neměla čas. Paní Kimové se to hodí a hned jí poví o polibku v obchodě. Ať prý nekazí svými zkušenostmi Lane.

Rory a Lane sedí v roli poutníků na Rohu hojnosti a rozebírají Deana a jeho minulost, kterou Lane pohotově zjistila od jeho kamaráda Todda. Lorelai to celé smutně pozoruje od Luka, kterého každý štve svými požadavky na podzimní výzdobu. Snaží se zjistit, co s Lorelai je, ta ho ale zažene nápadem, že by pár stužek nezaškodilo. Přiběhne Rory, ale pospíchá a i přes Lorelaiinu zmatenou snahu dostat z ní něco o polibku odchází zase pryč.

Lorelai se jde podívat k Doosemu na Deana, soustředěně ho pozoruje, až ji vyleká Luke. Ten ji odtamtud odvleče, protože se chová jako bláznivá matka. Po cestě pryč má Lorelai dlouhý proslov, jak se nemusí Rory bát, že jí to vůbec nevadí, že je to v pořádku a že i ona bude v pořádku. Z jejích zmatených slov je vcelku jasné, že v pořádku rozhodně není.

Doma už to nevydrží a zeptá se Rory, jak se jí líbá. Ta musí tedy s pravdou ven. Děsí se, co si o tom Lorelai myslí, ta jí ale přesvědčuje, že je všechno v pohodě.

Večer jdou nakoupit pamlsky k filmovému večeru. Rory se zdráhá, nechce se jí představovat svojí mámu právě dnes. Lorelai ji ale přesvědčí, a tak začnou vybírat hromadu sladkostí. U pokladny pomáhá Dean, takže k seznámení nakonec dochází. Lorelai se podaří být milá.

Před obchodem se rozdělí, Rory jde do videopůjčovny a Lorelai pro kávu. Avšak zastihne jí Dean se zapomenutým pamlskem. Lorelai nenapadne nic jiného, než ho pozvat na dnešní večer.

Když se to dozví Rory, začne vyšilovat a zlobí se na mámu, že jí zařídila rande. Po malé hádce nakonec souhlasí. Doma se nemůže rozhodnout, co na sebe, a bojí se, že to nezvládne, protože to s kluky neumí. Lorelai jí ale uklidní.

Děvčata sedí připravená na gauči a nechápou, kde se mohl Dean zdržet, Lorelai vykoukne z okna a zahlédne ho před domem, kde se ho zmocnila Babette. Dojde tedy pro něj, protože jinak by už asi nikdy nepřišel.

Hovor trochu vázne, a tak Lorelai hosta provází po domu. Vyruší je zvonek, Lorelai jde ke dveřím a Dean si jde prohlédnout Roryin pokoj. U dveří je Sookie se zákuskem jako výmluvou, proč se přijít podívat na Deana. Lorelai ji rychle vyprovází, protože nechce Rory ztrapnit, ve dveřích se objeví kluk s pizzou, s kterou ale omylem odejde Sookie. Hned se zase vrací, ale to už u dveří stojí i Dean s Rory, které je jasné, co se děje.

U sledování filmu už to s hovorem vypadá lépe. Dokonce se domluví na další promítání. Lorelai jde do kuchyně pro popcorn a když se vrací, uvidí ty dva, jak si rozumí, a raději se vrátí a prohlíží si katalog.

Rory si po nějakém čase uvědomí, že je Lorelai pryč a je ze společnosti Deana nervózní, dojde tedy pro mámu do kuchyně a je sama na sebe rozčilená kvůli tehdejšímu „Děkuju“ a začíná panikařit. Lorelai se vrací do obývacího pokoje a Rory se jde „opláchnout“. Lorelai toho využije na rodičovskou promluvu, kterou ale podá svým vlastním způsobem. Dean se nedá, ví moc dobře, že, když ho nebude mít Lorelai ráda, s Rory nic nebude.

Na konci večera se Rory s Deanem loučí na verandě a Rory dostane další pusu. Spokojeně jde dát Lorelai dobrou noc, ta je ale smutná, že jí o té puse neřekla. Už to vypadá, že půjdou spát, Rory se ale vrátí, sedne si na postel a začne Lorelai vyprávět...