Ta zatracená Donna Reedová

S1E14

Rory a Dean se dohadují kvůli rozdílným názorům na roli manželky od filmového večera, kdy koukali spolu s Lorelai na show, kde hlavní představitelka Donna Reedová pečlivě posluhuje své rodině. Děvčata s takovým údělem ženy rozhodně nesouhlasí, Deanovi to ale až tak zlé nepřipadá, vždyť jeho matka to také dělá a nepříjde mu nešťastná.

Luke je neustále přemlouván, aby svoje bistro nějak vylepšil. Nikomu se nikdy nepodařilo ho přemluvit, ale teď se do toho vloží Lorelai a hle, v bistru se bude malovat.

Večer mají děvčata různý program. Lorelai jde k Lukovi vybírat barvy. Neustále jim tam chodí obyvatelé městečka a chtějí nějaký důkaz tohoto zázraku. Oba se dobře baví, popíjejí pivo a když se schovávají pod pultem před zvídavým davem, je tu takový ten okamžik, kdy obyčejně následuje polibek, ale jsou to Lorelai a Luke, takže se nic nestane...

Rory hlídá u Babette jejich nové koťátko, stále ji mrzí hádka s Deanem, a tak vymyslí překvapení, oblékne se jako Donna Reedová, uvaří večeři a vytvoří v domě příjemnou atmosféru. Dean nemůže věřit vlastním očím, ale líbí se mu to.

Když přijde Lorelai domů, zjistí, že uteklo kuře Stella, které dostala Rory ve škole jako úkol. Nenapadne jí nic jiného než zavolat Lukovi.

Dean je sice s večerem spokojený, ale poví Rory, že chce, aby zůstala taková, jaká je. Když pak jde vyhodit odpadky, potká se s Lukem, který při úspěšném nahánění kuřete rozbil lampu a teď ji jde vyhodit. Oba se diví, co tam ten druhý dělá, a když ven vyjdou i Lorelai a Rory, situace začne být ještě trapnější a pánové raději odcházejí. Lorelai se diví Roryiným šatům a vymýšlí, jak si z ní utahovat. Rory jde raději zpátky do domu, ale zjistí, že se kotě ztratilo, takže začíná další hledání.

Lorelai si vyslechne od Sookie a později i od matky, že její zavolání právě Lukovi při hledání Stelly o něčem svědčí, Lorelai ale stále opakuje, že jsou s Lukem pouze přátelé, i když matka z ní nakonec dostane, že k němu možná něco cítí...

Když jdou děvčata nakoupit k Doosemu, ve městě se objeví záhadný motorkář, ze kterého se vyklube Christopher, otec Rory. Potřebuje někde přespat a Rory ho pozve k nim.