Hoří Paříž

S1E11

Děvčata se procházejí po městě a soutěží o mytí lednice nebo spíše nemytí. Lorelai zahlédne prodej psů bez domova a ihned se rozeběhne k jedné fence. Vymyslí si, že by ji chtěla domů, s tím ale Rory jednoznačně nesouhlasí, což potvrzuje historkou o jejich bývalém křečkovi, kterou si vyslechne i Luke. Lorelai se nakonec vzdá, ale ráda by, aby Rory nosila růžový obojek a přinášela bačkory.

Lorelai je u Maxe doma, on myje nádobí a ona hltá večeři přímo z hrnce. Max se diví, proč najednou tak jí, když při večeři uzobla jen několik soust. Lorelai to vysvětluje tak, že má hlad při pohledu na pracující lidi. Chce si půjčit knihu od Prousta, Max souhlasí a Lorelai jde hned číst. Max má pro ni ale jiný program...

Domů se vrací pozdě v noci a plíží se jak mladá holka. Na gauči leží Rory a zarazí ji. Trochu poklábosí a Rory si všimne, že je její máma šťastná.

Na hodině angličtiny Max mluví o Emily Dickinsonové. Po zvonění si Paris a spol. povídají, s kým asi tak Max chodí, a o neznámé přítelkyně nemluví zrovna lichotivě. Rory to celé vyslechne a navíc ji překvapí, jak i Madeline s Louise pomlouvají Parisiny rodiče, kteří se zrovna rozvádějí.

Děvčata jsou na večeři u Emily, která se lišácky usmívá, protože jí je jasné, že Lorelai neví nic o Dni rodičů na Chiltonu. Samozřejmě má pravdu a s překvapenou Lorelai se dohaduje o tom, kdo z nich na něho půjde. Lorelai vyhrává, přestože se jí tam nechce.

Lorelai se chystá na rande a neustále zdržuje Rory, která chce jít k Lane. V tom zvoní Max u dveří, Lorelai nechce jít otevřít, protože není hotová a diví se, jak může někdo přijít na rande přesně, a dohaduje se s Rory, protože jí se také ke dveřím zrovna moc nechce. Nakonec jde otevřít a rozhovor s Maxem značně vázne. Než odejde, Max jí nabídne, ať se mimo školu oslovují křestními jmény.

Rory čeká u Luka na mámu a vyslechne si hádku Sookie a Jacksona o cuketích prdelkách. Když přijde Lorelai s nalezenými bruslemi, které si převezme Luke, aby je dal do pořádku, plánují si společné bruslení, na které z ničeho nic pozve Rory i Maxe. Lorelai to zasekne.

Sookie opečovává zničenou Lorelai po bruslení a přijde řeč na Maxe. Lorelai se různě vymlouvá a Sookie dojde, že se chce z toho vztahu vyvléknout. Lorelai to ale popírá a pokusí se jí utnout poznámkou, že ona je zrovna ta pravá, kdo může posuzovat, když už dlouho žádný vztah neměla. Sookie se to dotkne, ale Lorelaiiny omluvy příjme.

Ve škole Max odchytne Rory na chodbě a křečovitě se jí ptá, jestli Lorelai dorazí na Den rodičů, protože jí dlouho neviděl. Rory mu odpoví, že přijde.

Děvčata prohledávají lednici a třídí hromadu jídla. Rory se zmíní o Paris a o jejich rodičích, je jí líto, že o nich ve škole všichni tak mluví. Také se dostanou k Dni rodičů, Lorelai se vymlouvá na práci, navíc chce po Rory, aby Maxovi vrátila knihu, kterou si půjčila. Rory je jasné, že se s ním chce rozejít, a je naštvaná, že je takový zbabělec a neumí mu to ani říct.

Lorelai se nakonec objeví po Roryině boku ve škole. Zahlédnou Parisinu příšernou matku, která ani není schopná vydržet s dcerou jeden den. Potom je čeká hodina angličtiny, Lorelai se snaží být neviditelná, ale po hodině jí nezbývá nic jiného než si s Maxem promluvit. Místo rozchodu mu neustále vnucuje jeho knihu, což Maxovi napoví. Dohadují se, co je nejlepší, až se políbí. Dlouhý polibek zahlédne Paris a nenapadne ji nic lepšího, než to jít rozšířit po škole.

Když už to ví celá jídelna, Paris se jde vysmát Rory přímo do obličeje. Do jídelny přijde Lorelai, Rory před ní utíká a na schodech se pohádají, protože jí máma znemožnila před celou školou.

Lorelai vynadá i její matka, když přijdou v pátek na večeři. Lorelai začne svůj vztah k Maxovi obhajovat a i jí samotné dojde, že se s ním vlastně rozejít nechce.

Paris si jde rýpnout do Rory. Ta jí to ale vrátí, poví jí, že nechápe, jak může něco takového udělat, když se sama cítila hrozně, když si o ní povídala celá škola, navíc, když jí má pan Medina rád. Paris to zaskočí a nejspíš si uvědomí svou chybu. Rory jí nabídne, že kdyby někdy chtěla promluvit, bude tu pro ni.

V hotelu přijde Jackson za Sookie a opět se začnou hádat, ale jak to bývá, co se škádlívá, to se rádo mívá. Sookie se rozhodne pozvat Jacksona na večeři, ten přijímá a spokojeně odchází.

Lorelai se sejde s Maxem, po dlouhém rozhovoru, kdy se Max svěří s problémy s ředitelem a Lorelai se svým strachem ze závazku, se s ní Max rozejde. Prý by si měli dát prostor.

Rory přijde domů a najde mámu plakat na posteli, lehne si k ní a obejme ji.