Narušený koncert

S1E13

Ve Stars Hollow se koná charitativní bazar na opravu mostu, který vede Lorelai, tudíž se děvčatům plní dům oblečením a nejrůznějším harampádím. Lorelai se některé věci libí a sama si je koupí, například mikinu, kterou přinesl Luke. Ten, když ji na Lorelai uvidí, začne nadávat a chce, aby ji vyhodila. Lorelai jeho chování nechápe, než se dozví, že je to mikina jeho bývalé lásky Rachel.

Rory dostane ve škole úkol, na kterém musí spolupracovat s Paris, Madeline a Louise. Nemají ho kde dělat, a tak je Rory pozve domů.

Paris je celou dobu podrážděná, za to Madeline a Louise se u Rory líbí, prohlížejí si Pattyiny staré kostýmy a ptají se na Deana.

Večer mají jít Lorelai, Sookie a Rory na koncert Bangles. Měla jít i Lane, ale paní Kimová něco tak hříšného samozřejmě nedovolila. Lorelai napadne, že by holky mohli vzít s sebou. Madeline a Louise okamžitě souhlasí, Paris zavrčí, že nemůže jít, ale holky to odsouhlasí za ni.

Na koncertě holky sedí na výborných místech. Louise a Madeline se líbí ještě víc, protože přímo za nimi sedí dva starší kluci. Uprostřed koncertu s nimi odchází na večírek, s čímž Rory nesouhlasí, ale nemůže jim nijak zabránit. Lorelai a Sookie o ničem neví, protože sedí úplně vzadu, kde si neustále dělají legraci, jak moc daleko od kapely jsou.

Když se Lorelai dozví, co se stalo, ihned se všechny vydají holky najít. Dojdou na adresu, kterou Madeline Rory pošeptala, než odešla, a Lorelai holky z bytu vyžene a vynadá jim. Paris se svěří Rory, že se jí tenhle večer moc líbil.

Na charitativním bazaru se Lorelai omlouvá Lukovi za tu mikinu a vrátí mu ji, ten se jí ale omluví také, protože to přehnal.