Láska, kopretiny a trubadúři

S1E21

Ráno Lorelai probudí Luke opravující zábradlí a pěkně ho seřve. Pak si ještě zabouchne a kvůli tomu musí vstávat i Rory.

Michel nechce brát telefon, je znuděn. Pak, když jde Lor za znuděnou Sookie, jí volá Max. Oba jsou šťastní, že spolu mluví.

Rory našla Deanovu krabici a děkuje Lor za to, že ji schovala. Začíná se v ní přehrabovat.

Když jdou Rory s Lane po ulici, Rory se rozhodne jít do obchodu i když ví, že tam bude Dean. Vyžádá si pomocníka, ale bohužel, Dean dnes nepracuje. Myslí si, že Dean má nějakou holku.

Na Chiltonu - Tristan zve Rory na koncert jako na rande. Ta ho, ale odmítne. Tristan namluví Paris, že jdou spolu s Rory na ten koncert.

Lor potká na ulici Rachel, která shání Luka. Ten, ale pořád něco opravuje u Lor. Lorelai jde domů a myslí si, že je tam zloděj, nakonec je to Luke. Lor mu vyčítá, že není s Rachel. Ten prý není zvyklý být s někým, je samotář.

Ve městě je trubadúr a tomu se objeví konkurence…

Rory stojí před Deanovým domem. Otevře jí jeho sestra a Rory se vydává za skautku. A nakonec Deanovu sestru rozbrečí.

Lor, Max a Rory jdou na městskou schůzi. Řeší se problém trubadúra. Rory má dlouhý proslov, ve kterém se ho zastane.

Když Luke přijde do bistra, zjistí, že Rachel odjíždí kvůli Lor a loučí se spolu.

Rory jde za Madeline s úkolem. Ta ji odmítne. Paris jí vysvětlí, proč jsou na ni naštvané - kvůli Tristanovi a koncertu, na který stejně nejde.

Luke si jde pro krabici s nářadím k Lor. Luke jí říká o Rachel. Přichází Max a Lor je spolu seznamuje. Mají spolu menší slovní přestřelku. Max si myslí, že spolu něco měli. V menší hádce pak Max navrhne, aby se vzali. Tím podle něho zabrání všem hádkám a neshodám. Lor je zaskočená a říká, jak by to celé požádání o ruku mělo být.

Tristan čeká na Rory. Ta mu vysvětluje, že nepůjde. On ji sebere knížky a uvidí Deana, který na Rory čeká. Po rozhovoru Deana s Rory, chce Dean odejít. Rory ho ale zastaví větou: ,,Miluji Tě, blbečku!“ a začnou se líbat. Tristan, který to uvidí, odloží knihy a odchází.

Lor po příchodu do hotelu najde hádajícího Michela s Kirkem. Kirk doručil 1000 žlutých kopretin (jak řekla Maxovi). Lor to pochopí, posadí se mezi kopretiny a volá Maxovi. Ten jí řekne, že ji miluje a že se nemusí rozhodnout hned.

Večer jde veselá Lor a potká trubadúra. Shání Rory. Když se uvidí, rozeběhnou se k sobě a sdělují si svoje dojmy…

Autor: Pája