Dvojí rande

S1E12

Sookie a Jackson se konečně dohodnou na schůzce. Je tu ale problém, Jackson má u sebe bratrance Runa a nechce ho nechat samotného, Sookie tedy přemluví Lorelai na dvojité rande.

Lane se líbí Deanův kamarád Todd a poprosí Rory, jestli by jí nepomohla se s ním seznámit. Rory přemluví Deana a v neděli večer jdou na společné rande do kina. Paní Kimová ani Lorelai netuší, jaké plány mají děvčata na večer.

Rande starší čtveřice dost vázne, Rune je znechucený vzhledem Lorelai, prý je hrozně obrovská, Lorelai má chuť se pořádně opít, Sookie neustále mluví pouze s Lorelai a Jacksona si vůbec nevšímá. Lorelai je tedy z nóbl restaurace odvede k Lukovi, tam se Rune oddělí, ale Jackson na žádost Sookie zůstává a konečně to vypadá na povedené rande.

V kině to také nevypá nijak úžasně, Lane zjišťuje, že její vyvolený moc inteligence nepobral. Po kině Todd vymyslí zajít na zmrzlinu, v tom tam přiběhne rozzuřená paní Kimová s Lorelai, kterou našla u Luka.

Obě matky jsou naštvané a odvádí si dcery domů. Rory to projde normálně, možná také proto, že Lorelai potěší Toddova hláška, že je kočka. Lane je na tom hůř. Matka ji zavřela v pokoji a nehodlá ji pustit jinam než do školy a kostela. Lorelai ji jde navštívit a přimluvit se za ni. Výsledek se projeví až po nějaké chvíli, když Lane volá Rory, že může až k ceduli na dvorku.

Lorelai je příjemně nervózní z přítomnosti Luka, který ji zrovna obsluhuje, protože, když u něho byli na zbytek dvojitého rande, hráli spolu karty, rozuměli si a vypadalo to, že ji snad Luke pozve na rande... Ale bohužel.