Emily v říši divů

S1E19

Emily, Rory a Lor sedí u večeře. Rory chce po Emily její fotky a Lorelaininy fotky z dětství. Lor je, ale nemá, protože je jako malá spálila (v dětství totiž měla obrovskou hlavu). Nějak přijde řeč na nábytek, Emily nemůže nějaký sehnat, tak jí Rory nabídne, aby se šla podívat ke Kimovým a zároveň ji provede po Stars Hollow.

Luke obsluhuje v bistru. Rachel přichází za Lorelai a ukazuje jí fotografii, na které je Lor společně s Lukem a fotku nějakého starého hotýlku. Ta se Lorelai zalíbí, a tak jí Rachel slíbí, že ji odveze k tomu hotelu.

V hotelu Lor vidí asijskou návštěvu a Runa. Jde rovnou za Sookie, která pro ni navařila samé pamlsky. Prý Rune neodjede, protože je na něj jeho rodina zlá a navíc, aby ho zaměstnala. Lor svolí a dokonce ho i ubytuje do zahradního domku.

Rory čeká na Emily. Ta si zašpinila boty, tak si půjčí sportovní boty od Lor. Jdou spolu ke Kimům. Lane je celá nešťastná, že ji Henry nezavolal a Rory ji utěšuje. Emily se hádá s paní Kimovou o ceně nábytku a nakonec se domluví. Emily je z ní nadšená.

Lor je s Rachel u hotelu. Lorelai se strašně líbí. Mluví spolu o Lukovi a Rachel říká, že je připravená se usadit (na to Lor kouká dosti udiveně).

Rune se ptá Michela, kde má svůj pokoj. Michel ho vypoklonkuje, ale Lor ho pak odvádí na správné místo.

Rory jde s Emily do hotelu. Emily si povídá francouzsky s Michelem. Pozdraví se s Lor a jdou pryč. Rory jí ukazuje, kde bydleli, když Lor utekla od Gilmorových. Emily je šokována a rychle utíká pryč.

Lor jde za Rachel. Ta ji ukazuje Lukův byt. Rachel neví, jestli bude ve Stars Hollow napořád a přemýšlí o odjezdu. Když Lor sejde dolů, tak mluví s Lukem a promlouvá mu do duše (jak ji požádala Rachel). Říká, že to Rachel myslí vážně.

Lor je s Rory v kině. Přichází Luke s Rachel, vypadají šťastně a Lorelai je ráda, že se do toho vložila.

Rory a Lor zvoní u Gilmorových. Otevírá jim veselá Emily. Ta je zavede do nového pokoje pro Rory. Když tam zůstane jenom Lorelai s Emily, tak se do ní Emily pustí, že jim ukradla Rory a že dala přednost chatrči před jejich domem.

Večer v bistru - Rachel děkuje Lor za pomoc. Konečně jí Luke uvěřil.

Lor a Rory jsou u toho starého hotýlku. Sookie už obchází, kde by byla pěkná kuchyně…

Autor: Pája