Láska, válka a sníh

S1E8

Městská schůze je v plném proudu, přichazí Lorelai s občerstvením a sedá si k Rory. Starosta města začne mluvit o výročí bitvy o Stars Hollow. Děvčata nadšeně pozorují Luka, který se chvíli vrtí a pak začne protestovat. Výroční rekonstrukci považuje za pitomost a navíc se mu nelíbí oslavovat válku v zemi, kterou nejdříve ukradli Indiánům.

Lorelai uprostřed noci seběhne do obývacího pokoje, otevře okno a poslouchá vzkaz na záznamníku od Maxe. Rory to vzbudí a chystá se zavřít otevřené okno, Lorelai ji ale zarazí a povídají si o tom, jak Lorelai miluje sníh a že cítí, že už zítra začne padat. Zmíní také Maxe. Rory je jasné, že se má máma dobře a jde zpátky do postele. Lorelai si opět pustí záznamník a schová se pod deku.

Ráno je Lorelai veselá, protože se už objevil první sníh, Michel její náladu nesdílí, sníh rozhodně rád nemá. Rory a Lane přicházejí do hotelu, Lane vypráví o klukovi ze školy, do kterého je blázen, ale Rory vůbec nevnímá. Buď něco hledá, shání u Sookie koláčky nebo se ptá, kolik je hodin, protože má sraz s Deanem. Lorelai se Sookie si z ní dělají legraci, protože ty koláčky nese právě jemu.

Na zastávce začne Rory už trošku vnímat, ale v tom přijde Dean. Lane to vzdá a jde raději do školy. Odpoledne volá Lorelai matka a ptá se, kdy dorazí, a upozorňuje na blížící se vánici. K babičce dorazí Rory, kterou vyzvedl řidič rovnou ve škole a Lorelai jí po telefonu oznámí, že nepřijede, když se zhoršuje počasí.

Luke přemlouvá dvanáct dobrovolníků výroční rekonstrukce, aby nebláznili a nestáli celou noc uprostřed sněhové vánice. Nemá ale úspěch. Přidá se k němu Lorelai a vypráví mu, odkdy má tak ráda sníh. Luke jí pozve na kávu, ale ona odmítá, protože se chce ještě projít a užít si sníh. Školní kapela se venku schází a jako poslední přiběhne Lanin idol. Podřepne si přímo vedle ní a vyndavá si věci, Lane na něj zamilovaně zírá a pak ho bezmyšlenkovitě pohladí po vlasech. Chlapec i celá kapela na ní nechápavě koukají. Lane dojde, co provedla, a rychle uteče.

Lorelai si při procházce všimne Maxe, kterému vypovědělo auto službu. Nabídne mu společnost v neznámém městě a on rád příjímá. Gilmorům volá hospodyně, že nemůže přijet a uvařit večeři. Rory tedy zoufalé prarodiče uklidní pobídkou na prohlédnutí ledničky, kde nakonec najdou pizzu. Richard má pracovní hovor a Rory si prohlíží věci v mámině pokoji, v tom jí volá Lane a vyčítá jí, že ji přehlíží a ona mezitím dělá pitomosti. Hovor se ale přeruší. Rory jí chce volat zpátky, telefony ale nefungují a navíc přiběhne babička, protože neumí vypnout časový spínač u trouby.

Lorelai a Max sedí v kině a mlsají. Oba vypadají velmi spokojeně. U Gilmorů se už sedí u stolu, Richardovi pizza chutná, Emily se ale moc netváří. Rory jí tedy přidá ještě nastrouhaný parmezán, a dokonce ji přesvědčí, aby jedla rukama. Emily to nadchne. Rory přinese album od Lorelai z pokoje. Veselé klábosení nad fotkami, kdy Richard na Emily prozradí, že si chtěla vzít Petera Sellecka (pozn.: kdo ví, kdo to je, Selleck je Tom a Peter mě napadá akorát Sellers, v originále ale mluví o Errolu Flynnovi), ukončí pohled na fotografii Lorelai před uvedením do společnosti, kterého se ale neúčastnila...

Luke jde dobrovolníkům nabídnout kávu, chvíli musí přesvědčovat, ale nakonec si vezmou a ještě si objednávají čaj a kakao. Luke si všimne procházející se Lorelai s Maxem a vypadá smutně. Ti dva dojdou až k Lorelai domů, ta je ale trochu nesvá, protože si k sobě domů ještě nikdy nepřivedla muže. Max jí vysvětluje, že o nic nejde, prostě si dají kávu. Pozve ho tedy dál.

V kuchyni se ale začnou líbat a nasměrují si to nahoru do ložnice. Na schodech je ale vyruší Lane. Lorelai si s ní jde promluvit k Rory do pokoje. Lane jí popisuje svůj trapný okamžik a je nešťastná, ale Lorelai ji uklidní, že ji čeká ještě hodně chyb, že je nastřední dělá každý, například otěhotní... Potom se vrátí k Maxovi a přemlouvá ho, ať přespí na gauči, protože je venku hnusně a další host přece nevadí.

Ráno přijíždí Rory, Lorelai rychle vyběhne z ložnice a hned ve dveřích ji upozorňuje na spícího Maxe. Nejdřív se cítí divně, vypadá naštvaně, ale pak se vcelku uklidní. Popovídá si také s Lane, omluví se jí za svoje chování a slíbí jí, že už se to nebude nikdy opakovat.

Lorelai s Maxem si v obývacím pokoji povídají a ona se rozplývá, jak malá holka. Z kuchyně na ně kouká Rory, pak jde k oknu a prohlíží si fotky mámy a táty, které našla u Lorelai v pokoji...