Pohřební hostina

S1E5

Lorelai zemře jakási strašně vzdálená příbuzná. Lor ale nemůže kvůli práci přijít na její pohřeb. Náhodou ale v ten samý den zemře Babettina kočka Cinnamon. Lorelai s Rory pro ní připraví pohřební hostinu. Lorelai naneštěstí prošvihne nejen pohřeb příbuzné, ale i domluvenou schůzku s Maxem. S tím se už předtím sešla na kávě a bylo jí moc příjemně.

Svěří se s tím i Sookii, té se taky Max moc líbí. Naštěstí Max je natolik chápavý, že je ochotný s Lorelai se sejít jindy. Rory ale o ničem celou dobu nic neví, takže je poprávu naštvaná, když se to dozví. Lor se jí omluví a celé jí to vysvětlí.

Rory venku najde Dean, řekne Rory, že ho moc zajímá, ale jestli ne on jí, takže to pochopí. Rory je zmatená. Řekne mu, že ji také zajímá a pak uteče. :)

Domů volá Emily, Lorelai se nechtíc přizná, že byla na pohřební hostině pro kočku, zapomněla na pohřeb příbuzné. Emily se naštve.

Rory poprosí mámu, aby zdržela pana Medinu ve čtvrtek, protože v pátek potřebuje, aby prospal její ústní zkoušku :), čímž v podstatě dává Lorelai požehnání.

Autor: Kláršta