Lovci jelenů

S1E4

Rory má problémy ve škole. Dostane z testu 4 a další test potřebuje nutně napsat co nejlépe. Lorelai se na schůzce učitelů a rodičů seznámí s Roryiným učitelem Maxem Medinou. Sookie vyjde skvělá recenze v jednom časopise o restauracích. Ale recenzent se špatně vyjádří o jejím magickém rizotu (uvařila ho matce na smrtelné posteli a ona žila další 3 roky). Takže celou dobu přemýšlí a zkouší různé recepty na rizoto, než na to přijde.

Dean se ptal Lane na Rory. Ta se učí všude a při jakékoliv příležitosti. Paris se do ní stále naváží, evidentně nadšená, že Rory nezvládá.

Lorelai se doma s Rory začne učit, jedou skoro celou noc, dokud neusnou na jídelním stole. Rory ale zaspí. Lor jí půjčí svoje auto, ale cestou na stopce do Rory vrazí jelen a nestihne důležitý test. Ve škole ji nepovolí test napsat. Rory vybouchne, seřve Paris i Tristana.

Lor jede pro Rory do školy. Pohádá se s ředitelem Charlestonem, nazve ho Dutchem.

Lorelai s Rory chtějí v lese najít jelena, který do Rory narazil a podívat se, jak na tom je. Cestou probírají ranní situaci. Lor se ptá, jestli vlastně Rory opravdu chce na Harvard, jestli to náhodou není jen její sen a nátlak, který na Rory vyvíjí. Rory ji přesvědčí, že to tak není. Že na Harvard moc chce a že je to i její sen.

Doma na záznamníku je čeká vzkaz od pana Mediny. Rory dostane novou šanci, místo testu vypracuje úkoly. A navíc Max přizná Lor, že je moc rád, že se s ní setkal a že doufá, že se ještě někdy uvidí.

Autor: Kláršta