Doučování

S2E19

Lorelai a Rory nakupují u Dooseho, kde je nový prodavač, který zaskakuje za Deana. Děvčata si všimnou letáčku, že bude další filmový festival. Jenže Taylor vybral zase Zelenáče – film, který vysílali už 3x za sebou. Lor se rozčiluje, což naštve Taylora tak, že jí svěří výběr filmu. Děvčata se dohadují, který film vybrat, když volá Christopher. Chris a Lor spolu stále nemluví a Rory nechápe proč.

Lane se snaží něco vymyslet v testu, který píše ve škole, když v tom se do tiché třídy připlíží Jess. Ředitel si zavolá Luka na návštěvu, protože je Jess na propadnutí a nutí Luka, aby mu zařídil pomoc při učení.

Děvčata sedí u Luka a opět se snaží vybrat nějaký film. Přijde k nim Taylor se seznamem filmů (naprosto šílených filmů :-) ), z kterých se musí vybrat. Luke se vrátí ze školy a jde nahoru za Jessem, snaží se mu domluvit, jenže Jess vše ignoruje a odchází.

Lor prošla všechny filmy ze seznamu a konečně se rozhodla – bude se vysílat Zelenáč. K děvčatům přijde Luke a přinese jim nadměrně čokoládové koláčky. Luke prosí Rory, aby doučovala Jesse. Ta souhlasí, ale Lorelai z toho není zrovna nadšená. Luke je přesvědčený, že by mu dospělý člověk nepomohl. Lor to nakonec uzná a souhlasí s doučováním.

Za děvčaty přijde Kirk a prosí, aby Lorelai před hlavním filmem promítla ten jeho. Rory přemlouvá Lor, aby Deanovi řekl, kdyby volal, že je s Lane. Rory se snaží Jesse něco naučit, ale jeho to evidentně nebaví. Navrhne jí, že když si zajedou pro zmrzlinu, bude se potom učit. Jess řídí, Rory se mu snaží domluvit, aby se začal snažit a šel studovat, jenže …

Lor doma třídí zásuvku, když jí volá Rory, že je v nemocnici a měla nehodu. Nějaké zvíře jim vběhlo do silnice a Jess strhl volant. Lorelai jede hned do nemocnice. Rory má jen zlomenou ruku, takže nic vážného. Lor běží k Lukovi a shání Jesse. Luke nechápe, o co jde. Lorelai mu to vysvětlí. Začne na něj křičet, nechápe, proč Jessovi dovolil, aby zůstal ve Stars Hollow. Vyčítá mu, že se je snažil dát dohromady. Lukovi je líto, co se Rory stalo, chce najít Jesse a naštvaně odejde. Lor volá Chrisovi. Luke najde Jesse na molu.

Rory už je doma a leží obklopená všemi věcmi, co by mohla potřebovat. Lorelai se rozhodne, že bude spát v pokoji v křesle. V noci se Lor vzbudí a vedle sebe najde Chrise.

Druhý den večer začíná filmový festival. První na řadě je Kirkův naprosto praštěný film. Pak přijde Patty a sedne si k Babette, která vypráví, že ještě v noci posadil Luke Jesse na autobus a poslal ho pryč.

Autor: Šárka