2. série

S2E1
Zásnuby Lorelai rozdává po městě zásnubní kopretiny a přemýšlí, zda nabídku přijmout. Rory si bere na oslavu školních úspěchů k prarodičům Deana. Ten ale nevyhovuje do Richardovým představám.
S2E2
Horečné přípravy Když se Lorelai rozhoupe povědět Emily o zásnubách, její reakce ji překvapí. Rory se díky Paris vyděsí, že pro přijetí na Harvard zatím skoro nic neudělala, a Deana štve, že na něho nemá čas.
S2E3
Svatba má červenou Lorelai s Maxem plánují svatbu a zvykají si na společné soužití, z kterého začíná být Lorelai poněkud nesvá. O víkendu má být svatba, otázkou zůstává, jestli nevěsta vůbec dorazí...
S2E4
Výlet do Harvardu Lorelai s Rory jsou na svém uprchlickém výletě. Ubytují se v děsivém penzionku a navštíví Harvard, kde se Rory cítí jako ryba ve vodě. Zpráva o zrušené svatbě se postupně šíří a Lane se vrací z Koreje.
S2E5
Nick a Nora/Sid a Nancy Rory se přidá do školní redakce, což se hned od začátku pokusí Paris zprotivit. Do Stars Hollow přijíždí Lukův synovec Jess, protože si s ním jeho matka neví rady. Luke to s ním nebude mít o nic lehčí.
S2E6
Debutantka Lorelai Gilmorová Rory vyhoví babičce a účastní se Plesu debutantek. Takovou příležitost si nenechá ujít ani Chris, který podle všeho značně dospěl. Má to ale důvod...
S2E7
Jablko nepadá daleko od stromu Rory se musí více přátelit se svými spolužáky. Po protestech u ředitele odtud Lorelai odchází s podobným úkolem - zapojit se do školních akcí.
S2E8
Náš hotel Do města přijíždí Mia, majitelka Nezávislosti. Lorelai se jí svěří, že by si se Sookie rády pořídily vlastní hotel. Mie tahle novinka přijde vhod. Získání bývalého hotelu U vážky se ale začíná komplikovat.
S2E9
Mladíček na útěku Rory čeká školní představení Romeo a Julie. Ve její skupině je také Tristan a když se zkoušky přesunou ke slečně Patty, vše se začíná komplikovat. Dean totiž stále neví o polibku...
S2E10
Slavnostní večeře V hotelu se chystá tématická večeře, hosté ale kvůli sněhu nedorazí. Lorelai, Sookie a Rory tak vymyslí, že na ní pozvou své přátelé. Dorazí i Emily s Richardem, který má tajemství.
S2E11
Tajnosti a půjčky Děvčatům se v domě objeví termiti a pod Lorelai se propadne veranda. Na opravu si bude muset Lorelai půjčit, ovšem v bance požadují ručitele. Lane se přidá k roztleskávačkám.
S2E12
Richard ve Stars Hollow Richard si užívá penze, to se ale nedá říct o Emily. Svého manžela začíná mít plné zuby, a tak přemluví Lorelai, ať si ho alespoň na den vezmou ony. Dean pořídí Rory nové auto.
S2E13
Kdo koupí můj koš? Ve městě se koná dražba piknikových košů. Ten Roryin vyhraje Jess, což Deana hodně naštve. Lorelai musí odhánět nápadníky, které jí sehnala Patty. Jackson by rád bydlel se Sookie.
S2E14
Měla to být Lorelai Na Roryinu školní akci se přijíždí podívat i Chris, ale ne sám. Děvčata se konečně seznámí s jeho Sherry. Ta se chce zalíbit Rory jako své potenciální nevlastní dceři. Emily z toho radost rozhodně nemá.
S2E15
Ztráty a nálezy Lorelai potřebuje vyčistit okapy, čehož se nakonec ujme Jess. Rory zjistí, že ztratila náramek od Deana. Luke hledá nový větší byt pro něj a pro Jesse, což skončí koupí vedlejšího domu.
S2E16
Matka a dcera Emily se povede zařídit pro ni a Lorelai společný výlet do lázní. Rory zůstává doma a ráda by si večer užila, že má prázdný dům jen sama pro sebe, ovšem Paris, Jess a Dean mají jiné plány.
S2E17
Pohřeb na přání Lukovi zemře strýc, a tak mu zařizuje pohřeb. Problém ale je, že strýčka nikdo neměl rád, takže o pohřeb nikdo nestojí. V bistru ho mezitím zaskakují Lorelai s Rory. Emily pomáhá Sookie se svatbou.
S2E18
Výkonný dědeček Rory má úkol z ekonomie, s kterým její skupině pomůže Richard, jenž je ze své penze už dokonale znuděný. Dean se snaží trávit s Rory co nejvíc času, o což ona ale nestojí...
S2E19
Doučování Jess má problémy ve škole, a tak požádá Rory, aby ho doučovala. Ta souhlasí, i když se Lorelai vůbec nelíbí. První večer se slečnou učitelkou ale dopadne tak, že ukončí nejen doučování...
S2E20
Hledá se pomocnice Jess je pryč a celé město, včetně Deana, který se vrátil od babičky, se snaží Rory přesvědčit, že za jejich nehodu může pouze on. Lorelai pomáhá Richardovi zařídit novou kancelář.
S2E21
Absolventka Lorelai čekají poslední zkoušky a promoce, na kterou Rory tajně pozve i prarodiče. Rory jde za školu a vydává se na výlet do New Yorku za Jessem. Stačí se ale vrátit na promoci včas?
S2E22
Nějak nám to nevychází Svatba Sookie a Jacksona je za dveřmi. Paris požádá Rory, aby se k ní přidala ve volbách, bez ní se prý nemůže stát prezidentkou studentské rady. Do Stars Hollow se vrací Jess.