Matka a dcera

S2E16

Luke nechává upravit svůj byt, takže ze stropu padá zákazníkům omítka do jídla. Přijde Rory s Lor a sednou si ke stolu, který je obzvlášť nebezpečný, ale ony se odmítají přesunout. Když jim Jess přijde nalít kafe, přinese i deštník. Lorelai volá Emily s nabídkou lázeňského pobytu, o který nestojí. Jenže Lor se nad tím začne tak rozplývat, že se Emily rozhodne jet s ní. A z toho už není cesta úniku. :-)

Lorelai se podařilo všechny procedury zkombinovat tak, že se s Emily uvidí až u večeře. Vyzvídá u Rory, co hodlá dělat ona, když bude sama doma. Rory má jen skromné plány (praní prádla apod.:-) ). V tom dorazí Emily – v limuzíně.

Na Chiltonu dostávají známky z laboratorních zpráv. Paris dostane 1-, což se jí ještě nikdy nestalo a chce se v pátek večer učit. Ale Madeline a Louise mají rande a odmítají ho zrušit. Jde proto za Rory, ta ale odmítne a těší se na svůj „samotářský“ večer.

Lor a Emily dorazí do lázní, zapíší se a Lorelai shání kávu, kterou zde ale vůbec nepodávají. Když v tom si Lor všimne, že je celý program zase předělaný. Emily tam volala a všechny procedury budou mít společně.

Dean moc nechápe, proč chce Rory večer prát a ne být s ním. Ta mu slíbí, že celá sobota až do večera bude jeho.

Emily nutí Lor do županu. Ta nakonec podlehne. Lor odpočívá na obličejové masce, v místnosti s příjemnou hudbou, když v tom se najednou připlíží Emily a pořád mluví a mluví. Lor už je z toho na nervy. Leží společně na masáži, která je určená pro milence a po níž většinou následuje sex. :-)

Rory je sama doma, třídí prádlo, když v tom přijede Paris, která je z učení už úplně zblblá. Rory jí tedy nabídne hodinu společného učení.

Emily a Lor se chystají na večeři, když zjistí, že k večeři nemají nic poživatelného (alespoň pro ně:-) ). Jdou tedy ven do restaurace na steak.

Paris už je naučená, když Jess přinese jídlo od Luka a odnese ho do kuchyně. Přinese toho strašně moc, takže tam zůstane a najedí se společně všichni tři.

Lorelai s Emily dorazí do restaurace, ale není volný stůl, tak si jdou sednout na bar. Emily se to moc nezamlouvá, ale svolí. Navíc ji tam začne okoukávat jeden ze šedesátníků.

Jess, Paris a Rory společně večeří a povídají si, když v tom volá Dean, že je na cestě k ní. Rory prosí Jesse, aby odešel. Ten ne zrovna nadšeně odchází a jen co otevřou dveře, uvidí Deana. Rory se začne vymlouvat, že jí jen přinesl jídlo, ale Dean poznal, že tam Jess večeřel. Ten je strašně naštvaný, hádají se spolu, když v tom zasáhne Paris. Zastane se Rory, tvrdí, že se jí Jess líbí a přesvědčila Rory, aby ho zavolala a děkuje jí, že se snažila krýt její plán. Rory to jen potvrdí. Dean stejně raději odchází. Rory se diví, proč to Paris udělala a zve ji, ať u ní zůstane i přes noc.

Emily a Lor společně večeří, začíná hrát hudba a nápadník Chad pozve Emily k tanci. Té se nejdříve nechce, ale nakonec svolí a velmi si to užívá. Jenže si najednou uvědomí, že je vdaná a že to není její styl a rychle odchází. Ze všeho obviní Lorelai. Rozhodnou se odjet a Emily se snaží zjistit, proč spolu nemají takový vztah, jako Lor s Rory. Lorelai se jí to snaží vysvětlit. Lor přesvědčí Emily, aby společně ukradly župan. Stane se symbolem jejich výletu. Emily se nejdříve brání, ale nakonec jde a župan zabalí.

U Luka se stále pracuje. Lor vypráví Rory, jak v lázních kradly župany. Kirk je otravuje, protože není žádný volný stůl a on si chce sednout. Rory jde zaplatit a děkuje Lukovi za balíček jídla. Luke vůbec nechápe, o čem to mluví, ale Jess odvede jeho pozornost jinam a vykrucuje se z obvinění, že jídlo přinesl z vlastního popudu.

Venku na Rory čeká Dean a Lor ho uklidňuje, že Jessova večerní návštěva nebyla v plánu a Dean sám sebe přesvědčuje, že Rory nelže.

Autor: Šárka