Tajnosti a půjčky

S2E11

Lor čeká na Rory u Luka, která přiběhne s výsledky testů z inteligence. Ty jsou výborné, ale Rory je zpočátku přepadlá, že má více bodů z matiky, než z jazyka. Lorelai ji uklidní, že jsou to skvělé výsledky a chce to s ní oslavit.

Ráno se Lor probouzí a jde se projít na verandu pro noviny. Propadne se pod ní kus podlahy. Kirk prohledá dům a zjistí, že je plný termitů. Je potřeba opravit celé základy, což bude stát spoustu peněz, které Lorelai nemá.

Madeline a Louise se baví v jídelně, když si k nim přisedne Paris a je nadšená z výsledků testů inteligence. Chlubí se Rory, která jí nechce říct své výsledky, což Paris štve.

Večer se k Rory do pokoje připlíží Lorelai, která tvrdí, že slyší, jak termiti chroustají dům. Přemlouvá Rory, aby šly k Sookie domů. Rory se nechce, ale nakonec vyrazí. Když přijdou k Sookie, zjistí, že ve skříni je Jackson v ponižujícím pyžamu a nechce vylézt. Všichni slibují, že se Jacksonovi nebudou smát, takže nakonec vyjde ven – v pyžamu s fotkami ze střední školy v zápasnickém úboru. :-)

Rory přijde k Lane, ale paní Kim ji vyžene, aby k nim nepřinesla termity a oni nezničili nábytek.

Večer zvoní Rory telefon a Madeline se z ní snaží dostat výsledky testů. Jakože pro článek do Franklina. Rory to ale prokoukne a chce Paris, která z ní tahá výsledky, ale Rory ji položí telefon. Lorelai stále nemá peníze na opravu domu. Rory navrhuje Emily a Richarda, ale Lor o tom nechce ani slyšet.

Na večeři – Rory prozradí, že mají dům napadený termity a nikdo jim nechce půjčit peníze. Emily chce vypsat šek, ale Lor odmítá. Naštve se na Rory a strašně se spolu pohádají.

Rory čeká na Deana před školou. Ten jí hodí balon, Rory se lekne a začnou se dohadovat. Rory se omlouvá a vysvětluje, že se pohádaly s mámou. Najednou vyjde ze školy Lane oblečená jako roztleskávačka. Rory rychle odchází pryč.

Emily volá Lorelai do hotelu, že jí sjednala schůzku v bance.

Rory odchází od Luka, když znovu zahlídne Lane. Jdou k sobě, že si promluví. Rory nechápe, proč se stala roztleskávačkou. Lane se brání, že na ni Rory neměla tolik času a ve zlém se rozejdou.

Luke prohlíží dům a říká, že není v tak strašném stavu. Nabízí svou pomoc – sežene dodavatele, zaplatí to a Lorelai to pak bude splácet, kdy bude chtít. Lor s díky odmítá.

Lor jde nakonec do banky na sjednanou schůzku a uvidí tam Emily. Když zjistí, že chce jít Emily na schůzku taky, odchází pryč. Emily ji přesvědčí a vrátí se společně zpátky. Ale peníze dostanou, jen pokud bude někdo ručit. Emily se nabídne a „vyhraje“. Lor naštvaně odchází.

Večer Taylor na náměstí představuje nového trenéra basketbalového týmu a také nové dresy. Za Rory přijde Lorelai a oznamuje jí, že dostala peníze. Rory se omlouvá a navzájem se usmíří. Následuje tanec roztleskávaček. Nakonec se Rory usmíří i s Lane a chválí výběr hudby.

Na večeři – Lor vypráví o opravě domu, ale Emily to přechází s ledovým klidem. Lorelai se Emily omlouvá a děkuje za pomoc. Emily omluvu přijímá.

Autor: Šárka