Richard ve Stars Hollow

S2E12

Gilmorova děvčata jsou na večeři a Emily vyzvídá, jestli Lorelai „hrozí“ nějaká svatba. Lor nechápe a z babičky vypadne, že v jejich rodinné hrobce není už moc místa. Rozhodnou se koupit přístavek a přesunout tam tetu Cecil. Rory se to nelíbí a nabízí, že se tam dobrovolně přesune ona. Ale Cecil „vyhraje“. Richard popisuje svůj všední život v penzi. Všímá si neuvěřitelných maličkostí. Emily to znervózňuje, není na to zvyklá.

Paris blázní v redakci, chce vyhrát významnou soutěž o nejlepší školní časopis. Snaží se všechny motivovat, jak jinak než svým bláznivým způsobem.

Richard přijde domů a upozorňuje Emily, kolik vypila kávy. Richard chce jet s Emily do čistírny a na schůzku DAR a na spoustu jiných akcí, což se Emily nelíbí a navrhne mu, ať jde do klubu. Richard nakonec svolí a odejde.

Lorelai a Rory si vybírají filmy ve videopůjčovně, když Rory zahlédne dva malé kluky, jak si prohlíží obal „odvážné“ kazety a upozorní na to Kirka. Do toho volá Emily a div ne na kolenou prosí Lor, aby si aspoň na jeden den „půjčila“ svého otce. Richard chce jít s Emily na vodní aerobik a to Emily prostě nepřekousne. Nakonec začne Lor vydírat tím, že platí Chilton a podepsala tu půjčku, takže Lor nakonec svolí.

Ráno se Lorelai snaží přemluvit Rory, aby nechodila do školy a pomohla jí „hlídat“ dědečka, ale Rory to odmítá a odchází do školy. Lorelai s Richardem jsou nervózní. Richard říká Lor, ať se chová, jako vždy a nemění kvůli němu své zvyky. Lor ho vezme k Lukovi, kde se jí Richard snaží namluvit, ať si objedná grep. Lorelai nakonec přemluví Luka, ať jí jeden grep sežene.

Paris našla dokonalé téma pro článek – „Odvrácená strana života na malém městě“ a chce začít ve Stars Hollow. Rory se z toho snaží vymluvit, ale to u Paris nejde, takže souhlasí.

Richard přijde za Lor do práce a začne kritizovat její oblečení i styl jednání s dodavateli. V tom zavolá Rory, že nemůže přijít hned domů.

Rory s Paris se prochází po Stars Hollow a Paris se snaží najít nějaké chyby, ale nemá úspěch. Když v tom prochází kolem videopůjčovny, kde všechny kazety s nevhodnými filmy „uklidili“ za závěs a tím pádem v policích skoro nic nezůstalo. A Paris má téma – „Cenzura na malém městě“.

Lorelai s Richardem přijdou domů, kde už je naštěstí i Rory. Rozhodnou se objednat večeři. Rory ukazuje dědovi svůj pokoj, spoustu knih i nástěnku Harvardu. To se Richardovi moc nelíbí, myslí si, že by měla jít radši na Yale. V tom přijede Dean s novým autem pro Rory. Dědovi se to velmi nelíbí a nechce dovolit, aby Rory auto přijala. Chvíli se dohadují a nakonec jedou na kontrolu do autoservisu. Tam Gipsy přesvědčí Richarda, že je auto naprosto v pořádku. Nakonec i Richard vezme Deana na milost.

Když se pak vrátí domů, Lorelai se s Richardem strašně pohádá kvůli jeho chování. Richard jí ale oznámí, že moc dobře ví, že si ho domů vzala jen na požádání Emily, která je z něho na nervy, a je nešťastný, protože se cítí naprosto zbytečný. Rory jde koupit jídlo a potká Jesse u videopůjčovny, kde visí její fotka. Jess jí řekne, že už tam dlouho viset nebude.

Richard přijde domů a Emily ho nadšeně vítá a vypráví mu, co celý den dělala.

Autor: Šárka