Nick a Nora/Sid a Nancy

S2E5

Ráno snídá Lor v bistru. Kouká na ni netrpělivá Rory, která jde první den do školy. Přichází Lane. Chce, aby ji Rory koupila nějaké desky. Lukovi volá jeho sestra. Luke je z toho telefonátu celý rozčílený.

Luke jde po chodníku nabalený taškami s nákupem. Lorelai mu pomáhá donést věci nahoru. Přijede Lukův synovec Jess. A napořád. Lor se Lukovi diví a odrazuje ho od toho.

Rory potká na chodbě v Chiltonu Paris a spol., ani jedna ji nepozdraví. Rory jde za Paris, chce, aby spolu vycházely, když budou spolu dělat v novinách.

Luke čeká na autobusové zastávce na Jesse. Provede ho po bytě. Jess není moc sdílný a jde hned ven.

Rory čeká před redakcí. Uslyší Parisin hlas, začalo se bez ní. Všechny rubriky jsou zabrané. Paris jí dává článek o dláždění chodníku. Rory potká na chodbě Maxe a rychle utíká. Paris to vidí.

Lorelai přichází do bistra. Ptá se po Jessovi. Ten pak přijde a seznámí se s Lor. Lorelai zve Luka a Jesse na zítřek k nim na večeři. Přicházející Rory si stěžuje na Paris a mluví spolu o Maxovi. Lor nechce, aby se mu vyhýbala.

Luke jde k sobě do bytu. Jess sedí-leží, kouří a hraje si s kartami. Volá Liz a ptá se po Jessovi, který s ní ale nechce mluvit. Luke říká Jessovi, že spolu půjdou na večeři k Lor.

Rory čeká v redakci. Je pochválena za výborný článek o dláždění chodníku. Paris jí gratuluje a přitom jí dává rozhovor s Maxem. Vyzvídá jestli jí to nevadí, Rory na to kývne.

V kuchyni probíhají přípravy na večeři. Připravují Sookie s Jacksonem. Přichází Jess s Lukem. Jess se seznamuje s Rory a kouká na její knížky. Chce zdrhnout oknem. Pak si vezme pivo z ledničky a jde ven. Tam ho najde Lor a promlouvá mu do duše. Nakonec se pohádají… Za Lorelai přijde do kuchyně Luke. Říká mu o Jessovi. Luke je naštvaný, že mu radí.

Ráno stojí Rory s Lor před bistrem. Lorelai nechce jít dovnitř. Luke Rory prodá jenom jednu kávu a jeden koláč. Pak si Lor před bistrem odchytí jednoho kluka, aby jí koupil kávu. Luke zahlédne, jak ten kluk před ní utíká.

Rory jde za Maxem. Oba neví, jak se mají chovat. Normálně spolu mluví. Rory mu říká, že chtěla být jeho nevlastní dcera. Max je stejného názoru. Pak zase pokračují.

Luke čeká před školou na Jesse. Ptá se ho, jestli něco ukradl (Lukovi volal Taylor a myslí si, že ukradl nějaké peníze). Jess na něj pak začne křičet a Luke ho strčí do jezera.

Rory píše ten rozhovor a Lor si ho čte. Jde za ní Luke. Říká jí, jak strčil Luka do vody. Lor ho uklidňuje. Přichází Babette a shání se po trpaslíkovi, Lukovi to dojde. Jde za Jessem. Nastoluje mu pevný řád a najde trpaslíka. Jess jde ven, tam potká Rory. Jess jí vrací knížku s napsanými poznámkami a loučí se…

Autor: Pája