Náš hotel

S2E8

Emily chce udělat Richardovi, který je na nepříjemné pracovní cestě, radost, a tak si vyžádá Roryin portrét. Lorelai protestuje a na řadu příjde i řeč o jejím nedokončeném portrétu, Rory ale jako vždy souhlasí.

Luke radí Lorelai, jak začít podnikat. Když se ptá, jestli už mají vyhlédnutý nějaký pozemek, Lorelai nadšeně odpoví, že je to ten Rachelin pozemek, což Luka trošku zasekne.

V kuchyni v Nezávislosti se vymýšlejí jména nového hotýlku, do čehož Michel neustále rýpe. Lorelai také přijde informace o majiteli hotelu, který chtějí. Je to milá Fran Westonová.

Taylor jde do svého obchodu, u vhodu jej ale čeká nemilé překvapení, na chodníku je nakreslený obrys mrtvoly a okolo policejní páska.

Lorelai se Sookie zajdou k Westonům, aby si promluvily s Fran o hotýlku. Ta ho ale nechce v žádném případě prodat, protože je poslední z Westonů a hotel je pro ni jako rodina.

Kolem Dooseho je spousta lidí, policie i hasiči. Nikdo netuší, co se vlastně stalo. Taylor nervózně pokřikuje po policistce, která čeká na sečtení obyvatel. Nakonec oznamuje, že se nikdo neztratil, a tak je to jen něčí vtip. Rory, která také stojí v davu, v dálce zahlédne spokojeného Jesse a je jí jasné, kdo je ten vtipálek.

Děvčata jsou v hotelu, kde jim Sookie vypráví svůj sen o budoucnosti. Všichni budou staří a nemocní, pouze Fran bude vypadat pořád stejně a snad ještě lépe. Lorelai se přidává s otázkami na nemoce, co má Fran. Rory je ale zarazí a připomíná jim, že mají Fran rády. Vyruší je Michel s dobrou zprávou, v hale zahlédl Miu, majitelku hotelu.

Děvčata se za ní ihned rozeběhnou. Po přivítání si dělají legraci z Michela. Mia mu nerozumí ani slovo a děvčata jeho odpovědi značně pozměňují. Potom ji vezmou na procházku po městě. Zajdou k Lukovi, kde na něho Mia poví pár informací z dětství, které Lorelai kdykoli ráda vytáhne. Jsou také svědky toho, že Taylor přiběhne za Lukem a naštvaně po něm požaduje nějaké řešení ohledně Jesse, protože si je jistý, že ten vtípek před obchodem má na svědomí on. Luke ho ale vyhodí.

Emily volá Lorelai a stěžuje si, že Rory nechce pózovat správným způsobem. Lorelai je jasné, jak to slavné pózování probíhá, a tak chce Emily přemluvit k něčemu jinému. Nakonec se dohodnou, že bude Rory sedět v křesle a číst si.

Lorelai neví, jak říct Mie, že si chce se Sookie otevřít vlastní hotel, a je z toho nešťastná.

Večer jdou děvčata i s Miou na městskou schůzi a doufají, že přijdou jako vždy pozdě. Potkají se ale s Lukem, což je znamení pro včasný příchod. Když ale vejdou dovnitř, schůze už je v plném proudu. Luke se ptá, co řeší, že začali bez něho. Ostatní přiznají, že Jesse a jeho hrubé chování, tvrdí, že ve Stars Hollow bylo před jeho příjezdem lépe. Luke zuří, Jesse se zastává a pak naštvaně odejde.

Po schůzi zůstane Lorelai s Miou sama a konečně se odhodlá povědět jí o svých plánech. Mia to vezme lépe, než čekala, dokonce chce Nezávislost prodat, když už tam ona a Sookie nebudou pracovat. Lorelai její rozhodnutí zaskočí.

Druhý den je Lorelai protivná kvůli myšlence, že navždy ztratí hotel, který bere jako svůj domov. Pohádá se i se Sookie, která neví, co vlastně provedla. Lorelai se k ní chová jako k té nejnezodpovědnější osobě na světě, na kterou se nemůže spolehnout při budování nového podniku.

Rory je venku s Deanem, který si musí ještě u Taylora vyzvednout výplatu. Rory na něho čeká před obchodem, kde se k ní přidá Jess. Začne na něho být protivná a poví mu o schůzi a o Lukovi, který se ho pořád zastává, přestože mu dělá jen naschvály a problémy. Z obchodu se vrátí Dean a konečně se s Jessem seznámí.

Děvčata přijdou na páteční večeři. Emily nadšeně ukazuje obraz, Lorelai ale trvá její protivná nálada a chová se k Emily sprostě. Následně se jí ale omlouvá a vysvětluje jí důvod, proč je tak nepříjemná.

Luke je u Lorelai, opravuje kozla Gilberta a ptá se jí na Sookie. Lorelai přiznává, že se k ní zachovala hrozně, že nechce přijít o hotel a že se bojí nového podnikání. Luke ji uklidňuje a vypráví jí o svých začátcích.

Lorelai se jde Sookie omluvit. Ta její omluvy přijímá a opět se začnou radovat nad svými plány, přestože jim je jasné, že se nic nemusí vydařit.

Emily zajde do hotelu za Miou. Ta jí ráda vidí a chce si popovídat u čaje, Emily se ale necítí ve své kůži a raději odchází. U dveří se ale otočí a požádá Miu o fotografie z doby, kdy Lorelai žila v hotelu. Mia jí je samozřejmě hodlá co nejdříve poslat...

Děvčata jsou u Luka a chtějí topinky, Luke se omlouvá, že to bude trvat déle, protože je velký opékač stále rozbitý. Jess ho ale upozorní, že už funguje. Luke nevěří vlastním očím a snaží se z něho dostat přiznání, že ho opravil on. Jess to ale odmítá a odchází. U dveří se podívá na Rory, která se na něho spokojeně usmívá.