Hobit, pohovka a Digger Stiles

S4E3

Lorelai ťuká na Roryiny dveře na Yaleu. Nese jí koberec. Chce jít s Rory na kafe, ale ta nemůže, protože jde na svojí první přednášku o dost dříve. Lor najednou začmuchá, říká, že v pokoji byla Emily.

Rory vtrhne do třídy, nikdo tam ještě není. Vybírá si svoje místo a čte si. Když chce odejít, přijde tam jeden kluk a pak další, co rozdává papíry a odchází se slovem ,,prvňáci“.

Lor a Sookie sedí u Sookie v kuchyni. Jackson zkouší něco jako baby-sitting. Sookie napadlo, že by si s Lorelai mohli otevřít cateringovou společnost. Sookie říká, že už má pro ně jeden kšeft - oslavu narozenin.

Rory přišla do svého pokoje. Je to tam úplně nové. Nový nábytek, televize, DVD a všechno možné. Volá jí Emily a ptá se, jak se jí to líbí. Rory jí to chce vymluvit, ale Emily si stojí na svém.

Rory volá Lor. Nejdřív si stěžuje Lor, ale Rory ji řekne o tom nábytku atd. Ptá se Lor, co má dělat. Ta jí nakonec poradí, ať si ten nábytek nechá.

Richard přišel domů. Emily si vybírá nějaké látky. Emily oznamuje Richardovi, že ho sháněl Jason Stiles, prý mu chce říct něco důležitého.

Paris jde za Rory, bude se konat mejdan na jejich patře. Chce nechat otevřené dveře, aby se mejdan konal i u nich. Rory nechce, aby měly otevřené dveře a Paris se vzteká.

Lor se Sookie plánují oslavu narozenin. Přichází Lane, nese věci na oslavu. Paris volá Lor, chce, aby řekla Rory, že má nechat otevřené dveře. Lor ji radí, že by mohla nechat otevřené dveře a bavit se. Rory na to nakonec kývne a Paris se raduje.

Tana jde za Rory a má na sobě její uniformu z Chiltonu. Paris neví, jestli udělat z pokoje muchlovací, povídací pokoj nebo výčep. Rory ani jedno z toho nechce.

Lor obléká děti na oslavě. Musí tam krotit kluky, kteří si tam nadávají. Sookie se raduje, že tam je hodně dětí.

Jason Stiles zvoní u Gilmorových. Lichotí Emily a pak jde za Richardem. Říká mu, že chce být jeho partnerem. Richard s tím nesouhlasí. Ale Jason ho dál přemlouvá. Nakonec zabere, že chce naštvat jeho otce, a pak jdou na skleničku.

Sookie připravuje na jídlo. Chce tam nechat ohřívač, ale Lor jí vysvětluje, že to nemůže nechat u dětí.

Na Yaleu je mejdan. Paris všude korzuje a zatím ji to baví. Rory potká Madeline a Louise, které objíždějí mejdany. Rory si jde na chvilku číst, ale jde opět na mejdan. Rory chce jít za jedním klukem a pak ji odchytí dvě holky, které znají Emily.

Na oslavě narozenin už všechny děti mají hlad. Lor zjistí, že nemají žádné jídlo pro děti. Tak pošle jednoho číšníka pro mini pizzy atd. Sookie si vůbec není jistá, že to zvládne a nazve se ,,krkavčí matkou“. Lor ji utěšuje, prý bude skvělý rodič.

Rory jde v noci po chodbě a jeden kluk tam spí a chrápe. Je nahý. Pak se vzbudí a mluví spolu. Rory mu půjčí svůj župan. Seznámí se, on je Marty.

Rory čeká na Lor před domem Gilmorových. Říká, že se rozhodla to Emily říct. Když jí oznámí, že jí chce něco říct, nakonec ze sebe stejně víc nevymáčkne. Přichází Richard a oznamuje, že bude mít za společníka Jasona Stilese a řekne jeho důvody. Emily nevěděla o tom, že jeden z důvodů je, že chce naštvat svého otce Floyda. Radí Richardovi, aby se s ním nespolčoval…

Autor: Pája