4. série

S4E1
Společenský tanec a italské sušenky Děvčata se vrací z Evropy a těší se na volný týden před nástupem na Yale. Avšak škola začíná už za dva dny. Luke má novinky a Emily schválně prodlužuje večeři s Rory.
S4E2
První den Lorelai na Yalu Rory se stěhuje na koleje a Lorelai zjišťuje, že nemají nakoupeno ani půlku toho, co je potřeba. Luke se mezitím musí vypořádat s rozvodovými právníky. Rory se hned první večer stýská.
S4E3
Hobit, pohovka a Digger Stiles Richardovi se přijde nabídnout jako nový partner syn jeho bývalého šéfa Jason. Paris donutí Rory zúčastnit se jejich prvního vysokoškolského mejdanu.
S4E4
Kuřecí, nebo hovězí? Rekonstrukce hotelu U vážky je pozastavena kvůli Taylorovi. Michel má pocit, že už není součástí týmu. Dean se žení, otázkou je, jestli se má Rory této svatby vůbec zúčastnit.
S4E5
Tady platí základní pravidla Lorelai shání vhodného architekta pro hotel. Rory se rozhodne, že je čas začít randit, ale není to tak jednoduché, jak to vypadá. Luke a Lorelai mají filmový večer.
S4E6
Nezapomenutelný vztah Rory se snaží najít dokonalé místo pro učení. Lorelai se Sookie si objedná Emily jako cateringovou firmu pro Richardův večírek, Jason má ale jiný nápad. Kirk se chystá na rande.
S4E7
Festival živých obrazů Ve městě se chystá Festival živých obrazů. Sookie už každým dnem očekává, že bude rodit. Kapele se na inzerát ozve Gil, skvělý, ale poněkud starší kytarista. Nicole přichází s nabídkou...
S4E8
Zhyň, blbče Rory má problém napsat článek podle Doyleových představ, nakonec se jí to ale daří. Jason se snaží zalíbit jak Lorelai, tak Emily. Lane děsí, že by měla poslat Daveovi svatební džbán od její matky.
S4E9
Velký zápas Jason se zatím marně snaží dostat Lorelai na rande. Rory a Lorelai vyrazí na fotbalový zápas mezi Harvardem a Yalem s prarodiči. Paris dělá rozhovor s profesorem Flemingem.
S4E10
Profesor a chůva Rory předstírá, že netuší nic o Paris a profesoru Flemingovi, ovšem Paris by se o svůj nový vztah ráda podělila. Lorelai randí s Jasonem, který je samé překvapení. Michel se cítí ohrožený Tobinem.
S4E11
Za hlaholu zvonů Ve Stars Hollow se znovu rozezvoní zvony. Kapela má možnost vystupovat v New Yorku, a tak Lane musí vymyslet výmluvu pro svou matku. Lorelai je naštvaná na Luka a Rory řeší svou pověst.
S4E12
Rodinná záležitost Ve Stars Hollow se objevuje Lukova sestra Liz. Rory přesvědčuje Paris, aby se zachovala správně. Lorelai před rodiči stále tají svůj vztah s Jasonem. Někdo ukradne Jessovo schované auto...
S4E13
Ohňostroj a punč Luke má na návštěvě Liz i s jejím novým přítelem. Jess se snaží co nejrychleji odjet z města. Než ale nakonec odjede, svěří se s něčím Rory. Děvčata musí s prarodiči na dobročinnou akci.
S4E14
Lorelai volá SOS Lorelai s Rory na sebe nemají vůbec čas. Rory má problémy stíhat školu a Lorelai je díky hotelu psychicky i peněžně na mizině. Na návštěvu přijíždí Trix, což netěší Emily. Lane stále bydlí na koleji.
S4E15
Na nákupech Děvčata jsou obě na mizině. Emily je nešťastná z Richarda a svou zlost si vybíjí na nákupech. Lane se stěhuje do nového bytu, kde bude bydlet s kluky z kapely. Luke investuje do Vážky.
S4E16
Kralující Lorelai Richardovi zemře matka. Při zařizování pohřbu Emily zjistí, že ho Trix před jejich svatbou požádala, aby si ji nebral, což jí zdrtí. Přípravy tedy připadnou na Lorelai. Luke se neustále hádá s Nicole.
S4E17
Holky v bikinách, kluci na obrátce Rory a Paris se rozhodnou odjet na jarní prázdniny. Lorelai si užívá vztahu s Jasonem. Luke zjišťuje, že po noci u Nicole nemá svoje ponožky...
S4E18
Tik, tik, tik, bum Lorelai čeká seznámení s Jasonovými rodiči, společný večer ale končí velkým překvapením pro všechny. Rory je přesvědčená, že si Dean ničí život ústupky v manželství, což si vyslechne i Lindsay.
S4E19
Další rána Luke se rozvádí. Jasonovi začíná docházet, že ho Richard potopil, a rozhodne se ho zažalovat. To se ale nelíbí Lorelai. U Gilmorů se něco děje, děvčata mají podezření, že se prarodiče rozešli.
S4E20
Luke vidí její tvář Liz se bude dávat, a tak Luke donutí Jesse, aby přijel a odvedl matku k oltáři. Deanovo manželství začíná skřípat. V hotelu je stále spousta práce a Luke se rozhodne pohnout se svým milostným životem.
S4E21
Nejdřív hádky, potom svátky Stars Hollow se připravuje na svatbu T.J. a Liz, na kterou jde Lorelai s Lukem. Účastní se jí i Jess. Rory je pozvaná na oslavu konce semestru.
S4E22
Generálka V hotelu U vážky se chystá generálka, na kterou jsou pozvaní pouze přátelé. Lorelai si není jistá, jestli o ní má Luke opravdu zájem nebo si to jen namlouvá. Mezi Rory a Deanem se něco děje.