Tady platí základní pravidla

S4E5

Rory přijela domů. Zastihne Lor, jak pracuje na zahradě. Sází cibulky, které ji dala Babette. Ty už jsou trošku plesnivé. Když chce Rory jednu zasít, tak tam spatří pavouka a začne ječet. Nakonec si obě dvě lehnou na trávu a mluví spolu o Yaleu.

Rory spí, slyší jenom, jak se Paris hádá s Janet. Paris Rory vypnula budík a ta přijde pozdě na snídani, kde už nic není a má na sobě pyžamo a župan. Potká Martyho a ten jí nabídne, ať si jde k jeho snídaňové partě pro nějaké jídlo. Seznámí ji s klukama a radši rychle odchází. Mají s Martym vyrovnané skóre.

Lorelai telefonuje v bistru s nějakou architektkou a domlouvá si schůzku. Luke ji vyhání s telefonem ven, ale ta mezitím než vyjde ven dotelefonuje. Přichází Michel, který má vybrat další architekty pro hotel. Michel si něco objednává. Lorelai volá Emily a ptá se, jestli přijede v pátek na večeři. Lor se během hovoru snaží na sebe upoutat Lukovo pozornost. Nakonec si jí všimne a Lor musí s radostí vypnout mobil.

Rory má přednášku. Docela divoce tam diskutuje s jednou holkou, ale jeden kluk se jí zastane. Rory mu poděkuje a on ji zve na večeři. Rory odmítá s tím, že snad jindy.

Rory přijela domů. Chce si dát pizzu, ale ta není pro ni - je pro Lane, která rychle přiběhla, aby si ji dala a zase odběhla. Rory jí vypráví o válce mezi Janet a Paris, o tom jak byla v županu v jídelně a taky o pozvání na rande od Trevora.

Lorelai sedí s architektkou u Luka a mají tam roztáhnuté samé fotky atd. To se Lukovi nelíbí a vyhání je. Lorelai se to, co jí ukazuje architektka líbí. Ta architektka se zmíní, že u Gilmorových dělala 1. patro a zná se s Emily. To Lor docela překvapí a pak je taková zamlklá.

Rory končí přednáška. Zastihne Trevora a začne mluvit, jak ji hodina bavila. Zmiňuje se o tom, že po knížkách má hlad a že hlad bude mít i v sobotu večer. Trevor to pochopí a domlouvají se spolu na večeři.

Lor jde se Sookie po městě. Baví se o jménu pro dítě. Bude to Dave. Jackson prý chce Colgate - jako tu pastu. Sookie se zmiňuje o tom, že by chtěla docela drahý sporák do hotelu a že zavolá architektce. Lor se zmiňuje o tom, že architektka zná Emily a že neví jestli je pro ně ta pravá. Sookie ji přesvědčuje, že to bude dobré.

Lorelai přišla do bistra. Luke ji začne číst spoustu vzkazů, které pro ni lidi nechali. A je naštvaný. Z jejich rozhovoru je vyruší jeden chlápek, který si jde pro lístky na fotbal, které mu Luke nechá a málem ho vyhodí z bistra. Lor se ptá Luka, proč je poslední dny tak rozčílený. Ten ji vysvětluje, že na ten zápas měli jít spolu s Nicole. Myslel si, že spolu budou třeba dál randit, ale to se nestalo. Lor ho nakonec pozve k sobě na večer, aby se spolu podívali na nějaké filmy.

Lorelai přichází ke Gilmorovým. Služebné dává všechny své věci, ta jí říká, že Rory přijede později. Když se to Lor dozví, tak jde zpět do auta. Pustí si rádio a zrovna je její oblíbená písnička, tak začne tančit. Přitom na ni zaťuká Emily a ptá se, co tam dělá. Lor jí to všechno vysvětluje a pak jdou spolu do domu. Emily jí oznamuje, že ví o těhotenství Sookie. A je rozlobená, že jí to neřekla. Emily jí říká, že má svoje tajné zdroje a neřekne, od koho má tu informaci. Přichází Rory a říká, že půjde na rande. Emily má k tomu proslov a dává Rory rady.

Architektka, Sookie a Lor vybírají nábytek. Lorelai se chová divně. Nejdřív nechce nic kupovat a nakonec říká, že nemají žádné finanční problémy a můžou si všechno dovolit. Natalie (architektka) odchází na chvilku ven. Sookie se ptá, v čem je problém. Lor si myslí, že Natalie informovala Emily. Sookie jí radí, ať si s ní promluví. Lor za ní jde, říká jí o svém problému. Natalie jí říká, že s Emily dlouho nemluvila a že o architektování hotelu opravdu stojí.

Rory se chystá na rande. Žádá Tanu, aby jí s tím poradila. Nic se nedozví. Paris svolává všechny spolubydlící. A stěžuje si na Janet, vadí jí na ní všechno. Janet jí říká, že jí zase vadí ty její ruční práce. Paris se nakonec vsadí, že když bude rychlejší v běhu než Janet, tak Janet nebude cvičit. Pro Rory přišel Trevor a odcházejí spolu na večeři.

Luke přišel k Lor s taškami plnými jídla. Budou spolu koukat na Casablancu. Lorelai mu říká pravidla, která platí při sledování filmu. Nesmí se jít na záchod, nesmí se mluvit, telefonovat atd. a pak Lor konečně zapne film.

Rory je s Trevorem v restauraci. Čekají, až je usadí ke stolu. Trevor se snaží udržovat konverzaci, Rory mu řekne historku o ,,močových větrových bonbonech“. Pak je usadí, Trevor si sedne k Rory na stejnou stranu stolu.

Lorelai a Luke spolu koukají na film. Lor sleduje Luka, jak reaguje. Pak zazvoní telefon, volá Rory. Mluví o tom, jak je celé rande trapné. Chce nějakou radu, neví co má dál říkat a stěžuje si na to sezení. Luke jí poradí, ať řekne, že tam táhne a Rory děkuje. Luke říká, že rande jsou strašná a nemá je rád. Pak začne přetáčet film. Zase zazvoní telefon, tentokrát volá Emily. Vezme to Luke a pak zavolá Lor. Prý volala Natalie a odmítla dělat pro ni nějakou práci. Emily je naštvaná. Lor říká, že dá Natalie výpověď.

Rory přišla domů. Luke spí na pohovce. Rory prohlásí, že to rande bylo strašné. A navíc ten fígl s tím průvanem nevyšel. Potom, co si Rory přesedla na druhou stranu, tak si on opět sedl k ní.

Rory jde na Yaleu do prádelny. Tam je jeden kluk, mluví spolu úplně v pohodě. Rory se ho při jeho odchodu zeptá, jestli by s ní nechtěl mezi přednáškami na kafe. On odmítá…

Autor: Pája