Rodinná záležitost

S4E12

Lorelai jde ráno k Lukovi, všude je plno, a tak si sedne ke Kirkovi, ten ji upozorňuje, že má přítelkyni, což Lorelai využije a vtipkuje, že s ním flirtuje. Mezitím telefonuje s Rory, baví se o Paris, o Lane, která už se na Yaleu zabydlela, a o Jasonovi, s nímž stráví volné dopoledne. Lorelai si všimne, že za Lukem přišla nějaká žena, s Rory řeší, kdo by to tak mohl být. Když žena odejde nahoru, chce se jít Lorelai zeptat, jenže Luke nemá zrovna nejlepší náladu...

Holky odcházejí do školy, Tanna vypráví o klukovi, který se jí líbí, a Rory zvedá telefon. Je to Jamie. Telefon předá Paris, která je dost odměřená a vymýšlí si nesmysly o Lane, aby podpořila svoje vymlouvání se ze schůzky.

Lorelai čeká na Jasona, má zpoždění, tak se jde podívat z okna a vidí před domem jeho auto. Ten zrovna telefonuje s japonskými klienty. Chce jít na kávu, protože vstával už v pět, což Lorelai děsí. Navíc se jí moc nechce k Lukovi, když je s ní on. Nakonec souhlasí, ale když dojedou před bistro, Jason si všimne Lukova auta a do bistra se mu nechce, protože, když přijížděl do Stars Hollow, na Luka najížděl.

Rory jde ke stolu v jídelně, když k ní přijde Jamie a chce vědět, co se děje s Paris. Bojí se, že má někoho jiného, ale Rory ho uklidňuje, že má jen hodně práce, a dokonce použije Parisinu historku o Lane, že přestala s drogami.

Luke má v bistru prázdno, ale když za ním přijde sestra Liz, že na ní zapomněl, tvrdí, že má hrozně moc práce. Nakonec s ní jde nahoru, vypráví mu o své práci a novém příteli. Luke je naštvaný, prodej na renesančním jarmarku nechce brát vážně a je přesvědčený, že nový přítel bude stejný podvodník jako ti minulí. Začne se také rozčilovat kvůli Jessovi a přizná jí, že mu dokonce ukradl auto, aby ho donutil chodit do školy.

Lorelai s Jasonem dojeli k paní Kim, Jason ale stále telefonuje, Lorelai je naštvaná a pořád má nějaké poznámky, které Jasona rozptylují a telefonát ještě prodlužují. Lorelai tedy využije čas a jde dovnitř říct paní Kim, že je Lane v pořádku, s Rory na Yaleu. Vrátí se ven a křičí na Jasona, který stále telefonuje a mává na ní, aby přestala, volá mu totiž Emily. Když zavěsí, zvoní telefon Lorelai. Jason nesouhlasí, aby ona brala telefony, když on nesmí, volá ale Emily, a tak ho Lorelai zastaví. Potom mu opět zvoní telefon a přímo vedle Lorelai se ohlásí svým jménem, čehož si Emily samozřejmě všimne, ale díkybohu to Lorelai zamluví a Emily o jejich vztahu stále nic neví.

Oba jsou od ní pozváni na dobročinnou akci. Jason je nervózní, nechce to dál tajit, je mu jasné, že se to jednou provalí a nebude to vůbec příjemné. Lorelai tedy slíbí, že to dnes večer Emily poví.

Rory přijde do pokoje, kde Paris kouká na televizi, naštve se a chce po ní, aby něco udělala se svými vztahy, Jamie je nešťastný, a tak by se měla rozhodnout, s kým chce být. Paris tedy Jamiemu zavolá a rozejde se s ním. Podle Rory byla taktní jak nacistické komando.

Luke jde do garáže, která je otevřená, Jessovo auto chybí. Krádež tedy oznámí na policii.

Rory se balí. Paris jde za ní a nechápe, proč je na ní naštvaná, čemuž se Rory moc nediví. Paris začne mluvit o Asherovi, myslí si, že to začíná být vážné. Také vysvětluje, že se v rozchodech nevyzná, ale ví, že to neudělala zrovna nejlépe. Rory chce, aby byla šťastná.

Rory přijede domů, chystají se jet na večeři, v tom si ale všimne, že jsou doma suroviny na vaření a ne hotové jídlo jako třeba "čína". Lorelai se vymlouvá, že je to normální a táhne dceru pryč.

Emily mluví o Jasonovi a ne zrovna moc dobře. Leze jí na nervy, jak jí neustále podlézá. Lorelai se ho snaží obhajovat, ale nemůže moc okatě. Nakonec z Emily vypadne, že by se k sobě hodili. Lorelai zajímá proč, ale to už se nedozví, protože se Emily začne hlasitě smát, představa jich dvou ji přijde velice směšná.

Děvčata odcházejí od babičky. Lorelai je zamlklá, Emily nic o Jasonovi neřekla.

Za Lukem přijde policista, chytli Jesse v jeho "kradeném" autě. Jess mu nadává, že je kvůli němu auto rozbité, Luka to ale nezajímá, je naštvaný, nejen na něj, ale i na sestru, že mu o autu pověděla. Nakonec ho upozorní, aby se vyhýbal Rory. Luke jde do bistra a Jesse nechává spát na zadním sedadle.

Děvčata se vrátila do města. Lorelai volá Jasonovi, že rodiče stále nic neví. Rory si všimne Jessova auta a jde k němu. Vypadá rozčileně a jde raději domů. Lorelai skočí za Lukem upozornit ho na něj. Luke si začne stěžovat na rodinu, unavuje ho pomáhat lidem, co o to nestojí.

Lorelai přijde domů a poví jí o Liz a Jessovi. Rory tvrdí, že je v pořádku a raději se ptá, jestli nemá finanční potíže. Vypadá to totiž, že dost šetří. Lorelai se vymlouvá, že se nic neděje. Rory jde tedy spát. Lorelai zůstává nešťastně sedět na gauči a zhasíná lampičku.

Luke jde za Jessem, řekne mu, že může jít dovnitř, protože on odjíždí za Nicole. Jess dělá, že ho to nezajímá, hned ale jak odjede, namíří si to do bytu. Vidí ho Luke, který objel náměstí, aby se přesvědčil, že bude spát v teple...