7. série

S7E1
Dlouhý zítřek Rory se snaží srovnat se steskem po Loganovi, který odjel do Londýna. Luke chce napravit svojí chybu a dokázat Lorelai, že si ji chce vzít. Na to už je ale pozdě...
S7E2
A to má pak člověk za to Lane se Zackem se vrátili z líbánek ne zrovna nadšení. Luke opravuje zničené bistro a Lorelai vynahrazuje Rory zrušený výlet do Asie, oba se tím ale jen snaží nemyslet na svůj rozchod.
S7E3
Lorelai a její první Cotillion Rory se snaží přijít na to, jak udržet s Loganem vztah na dálku. Lane je vyděšená ze svého těhotenství a první reakce Zacka jí moc nepřidá. Lorelai jde na Cotillion.
S7E4
Je to nádherné, je to zázračné Lorelai s Chrisem randí. Rory chybí Logan, naštěstí ale potkává nové přítelkyně. Emily zatkne policie. April se pokouší přemluvit Luka, aby zase začal randit.
S7E5
Velký zápach Celé Stars Hollow neuvěřitelně zapáchá. Lorelai s Chrisem spolu už navážno chodí. Tomu se navíc ozývá Sherry, která by ráda napravila vztah se svou dcerou. Logan přijede z Londýna.
S7E6
Buldoci, do toho Lorelai s Chrisem vyrazí za Rory na Rodičovský víkend na Yale, kde si Chris vynahrazuje léta bez nálepky OTEC. Luke se rozhodne jít na rande s Aprilinou učitelkou plavání.
S7E7
Manželství po francouzsku Lorelai s Chrisem odjíždějí do Paříže jako doprovod GG, která jede za mámou. Rory se děsí budoucnosti, na rozptýlení vezme Lucy s Olivií na výlet do Stars Hollow.
S7E8
Představuji vám Lorelai planetárium Haydenovi jsou zpět z Paříže a oznamují novinku Rory. Ta je ale naštvaná a zlost si vybije na Loganovi. April se chystá na večírek, ale...
S7E9
Pleťte, lidičky, pleťte Ve městě se chystá charitativní Pletací maraton. Chris se chce zapojit do dění ve městě, Lorelai si ale všimne, že mezi místní zrovna nezapadá. Rory se nelíbí, že musí lhát Lucy.
S7E10
Na kordy U Lorelai a Chrise to začíná skřípat. Rory s Loganem si vyjdou na večeři s Martym a Lucy, večer ale neskončí zrovna dobře. Luke se rozhodne, že bude za svou dceru bojovat.
S7E11
Vánoční tajnosti U Gilmorů se slaví Vánoce až po svátcích. Luke požádá Lorelai, aby mu napsala doporučující dopis kvůli soudu o April. Lane už má plné zuby toho, jak všichni řeší jenom děti.
S7E12
Všem, jichž se to týká Paris zahájí operaci Cílová čára. Rory je smutná kvůli nedorozumění s Lucy. Chris při instalaci nové televize najde kopii doporučujícího dopisu, který zrovna sehrává důležitou roli u soudu.
S7E13
Raději bych byl ve Filadelfii Všichni se sejdou v nemocnici u Richarda, který prodělal infarkt. Chris ale chybí. Lorelai se mu snaží dovolat a je si jistá, že takhle manželství vypadat nemá.
S7E14
Sbohem, můj mazlíčku Michelovi zemřel jeden z jeho psů a Lorelai se nemůže soustředit na přípravu pohřbu kvůli svým problémům v manželství. Rory přitahuje Richardův mladý zástupce na ekonomii.
S7E15
Jsem Kajak, slyšíš, jak se řítím Lorelai musí rozšířit zprávu o rozchodu. Logan slaví narozeniny, a tak mu Rory chce dopřát oslavu po gilmorovsku. Luke se musí podělit o svůj byt.
S7E16
Buď má Lorelai Gilmorová Rory chystá pro Lane oslavu k narození dvojčat, ale vše se pořádně komplikuje. Luke si díky Liz uvědomí, že se zasekl ve svém životě na jednom místě.
S7E17
Jen Gilmorova děvčata Rory je naštvaná na Logana kvůli jeho dětinskému chování. Lorelai s Rory se chystají na svatbu Mii, nakonec se k nim připojí i Emily. Zack panikaří kvůli budoucímu otcovství.
S7E18
Bludiště Taylor se rozhodne přeměnit tradiční jarní festival ve velké bludiště ze slámy. Rory si domů přivede Logana, kterého ale Lorelai v tuhle chvíli nemá zrovna v lásce. Rory se rozhoduje o budoucí práci.
S7E19
Je to jako jízda na kole Lorelai se rozbije auto a s hledáním nového jí pomůže Luke. Společné chvíle jsou ale pro oba nejdřív utrpením. Sookie je až alergická na Jacksona, kterému se navíc podaří zničit Lorelaiin domeček pro panenky. Rory čeká na rozhodnutí o vysněné stáži a Paris se dozvídá, že ji přijali na všechny vybrané školy.
S7E20
Lorelai? Lorelai? Rory je vystresovaná ze zkoušek, a tak se ji Lorelai snaží rozptýlit, včetně karaoke. Z písně pro Rory se ale nečekaně stává píseň pro Luka. Logan se z pracovní cesty vrací s překvapivou otázkou...
S7E21
Dokud to neprolomíme Rory čeká promoce a také těžké rozhodování. Lorelai už netrpělivě vyčkává na to, až Logan požádá Rory o ruku. Emily s Richardem přichystají pro Rory večírek na její počest.
S7E22
Šťastnou cestu Z oslavy promoce se nečekaně stává večírek na rozloučenou s hektickou přípravou. Rory za pár dní odjíždí za prací, a tak celé město pod vedením Luka narychlo zorganizuje pořádné překvapení.